IZJEMEN USPEH NA MLADINSKEM EVROPSKEM PRVENSTVU!

Avtor: S.
Datum: 19. 09. 2016

Andreja, Martin, Kaja in Luka so se vrnili z Malage z dvema medaljama. Prvič v zgodovini smo kot klub uspeli osvojiti moško in žensko medaljo hkrati na mladinskem prvenstvu stare celine!

Andreja Leški je postala mladinska evropska podprvakinja v kategoriji do 57kg, Martin Hojak pa si je priboril bronasto medaljo v kategoriji do 73kg.

Andreja je bila kot 3.nosilka v svoji kategoriji v prvem krogu prosta. V drugem krogu je z prednostjo dveh kazni premagala predstavnico Belorusije Minenkovo. V borbi za polfinale je z yukom premagala predstavnico Velike Britanije - Toprak Acelya. V polfinalu je Andreja še dvignila nivo samozavesti in z dvema wazarijema ugnala Izraelko Bezalel. V finalni borbi je Andreja kljub boljši predstavi in boljšim napadom, na koncu morala zlato medaljo prepustiti Nemki Starke. Razpletu so žal botrovale nepojasnjene sodniške odločitve v prid Nemki, katera so botrovale razpletu borbe.

Na prvenstvu sta se dobro odrezala tudi Luka Harpf in pa mlada Kaja Kajzer, oba s po eno zmago in enim porazom. Velja omeniti, da je Kaja uradno se naslednje leto kadetinja in da bo uradno v starostni kategoriji mladink šele v letu 2018.Martin se je med 38 judoisti v svoji kategoriji zavihtel na 3.mesto. Kot prvi nosilec je tudi on bil prvo kolo prost. Odločno je pričel prvi dve borbi proti Britancu in Francozu in obe končal predčasno z ipponi. Sledil je neugoden Romun Cercea Marcel, kateri je Martinu preprečil nastop v polfinalu. Martina je ujel na eni nogi ter ga odnesel za ippon z tehnniko Osotogari. Martin se se je moral hitro ponovno zbrati po porazu, saj je kmalu sledila popravna borba z predstavnikom Azerbajdžana Jafarovim. Martin je s tehniko davljenja v 40 sekundah prisilil Jafarova v predajo in si priboril borbo za 3.mesto. Tam ga je čakal Kosovec – Gjakova Akil, kateri je lansko leto že premagal Martin na tekmovanju za Grand Prixu v Zagrebu. Martin je sledil zastavljeni taktiki in s prednostjo ene kazni osvojil medaljo.

Andreja in Kaja sta v nedeljo nastopili še v ekipnem delu tekmovanja. Tam so imele Slovenke ohromljeno zasedbo, saj niso imele predstavnice v težki kategoriji in tako pričele tekmovanje s točko zaostanka. Punce se niso dale do zadnjega, a so morale priznati premoč Črnogorkam z rezultatom 3:2. Tako je bilo za naše punce konec tekmovanja.

Skupno je Slovenija med 41 nastopajočimi državami je Slovenija zasedla 13.mesto po številu medalj. Slovenski uspeh je poleg dveh medalj dopolnila še Anja Štangar z 5.mestom v kategoriji do 52 kilogramov.

Za Andrejo in Martina je to že tretja velika medalja na mladinskih prvenstvih. Oba ima po eno srebrno in eno bronasto z evropskih mladinskih prvenstev in po eno z svetovnega prvenstva. Andreja je k zbirki lansko leto dodala še medaljo z ekipnega prvenstva stare celine za mladinke.

Naslednje mladinsko evropsko prvenstvo bo potekalo septembra 2017 v Mariboru. Ob primernem delu in domači podpori se lahko nadejamo dobrih rezultatov tudi tam ob pomoči domačega občinstva.

ČESTITKE VSEM tekmovalcem na evropskem prvenstvu, njihovim trenerjem in pa vsem kateri ste na treningih ali kako drugače pripomogli k temu, da skupaj prestavljamo mejnike našega Kluba.