ANDRAŽ JEREB ZMAGAL GRAND PRIX!

Avtor: s
Datum: 25. 09. 2016

Andraž Jereb  je zabeležil enega svojih največjih rezultatov v karieri. Osvojil je prvo zlato medaljo na tekmovanju za Grand Prix. Hkrati je to še en v vrsti zgodovinskih uspehov kluba, saj je to prva zlata moška medalja na Grand Prix-u v zgodovini.

Skupno je v Zagrebu tekmovalo 228 tekmovalcev in tekmovalk iz 31 držav. Najbolj množična kategorija pri ženskah je bila kategorija do 63 kilogramov, pri moških pa do 73 in 81 kilogramov.

Andraž je na tekmovanje vstopil kot drugi nosilec v kategoriji do 66 kilogramov. V prvem krogu je bil prost. V drugem krogu se je pomeril proti Madžaru Burjanu Laszlu. V četrtfinalu je z končnim prijemom premagal Srbskega predstavnika Ciganovića. V polfinalu je v manj kot minuti na hrbet spravil Moldavca Vieru Denisa. V Finalu ga je čakal Izraelec  Shamilov, kateri je Andraža že premagal v letu 2014 v finalu evropskega prvenstva do 23 let. Tokrat je bil Andraž boljši s kontrametom ovrednotenim z yukom in se veselil zmage in slovenske himne v domu Sportova v Zagrebu.

V petek je slovenski uspeh dopolnil Matjaž Trbovc z 5.mesto do 60 kilogramov.

V soboto so na zagrebške blazine od Bežigrajčanov stopili Luka Harpf, Martin Hojak in Andreja Leški. Najbolje se je odrezala Andreja Leški, katera je prvič nastopila na Grand Prix-u v kategoriji do 63 kilogramov. Naj spomnimo, da je Andreja prejšnji vikend postala mladinska evropska podprvakinja v kategorij do 57 kilogramov. Andreja je tekmovanje pričela odlično in v prvem krogu premagala bivšo mladinsko evropsko prvakinjo v kategoriji do 63 kilogramov Angležinjo Renshall Lucy. V drugem krogu je z waza-arijem ugnala Poljakinjo Ozdobo. V polfinalu se je redni čas boja z še eno Poljakinjo Talach Karolino končal neodločeno. Poljakinja je šele po minuti in 40 sekund podaljška izkoristila nekoliko večjo moč in z yukom ugnala Andrejo. Andreja je v popoldanskem delu v borbi za tretje mesto morala priznati premoč Izraelki Shor Rotem in tako zaključila na 5.mestu.

Svoje kože nista poceni prodala niti Luka in Martin do 73 kilogramov. Luka je uvodoma premagal nekdanjega mladinskega evropskega prvaka Axus Benjamina iz Francije. Nato pa se je Luka do konca upiral Izraelcu Butbulu, ki je uspel Luko vreči za Waza-ari. Martin je bil prvi krog prost. Potem pa se je pomeril z Kosovcem Gjakovo Akilom. Gjakova se je Martinu po težki borbi oddolžil za poraz teden prej v Malagi.

Do konca leta so v koledarju Mednarodne judo zveze še 4je dogodki. 2 Grand Prix-a (Tashkent, Qingdao) in 2 Grand Slama (Abu Dhabi in Toyko).