NA MEP IGOR TRBOVC

Avtor: Sašo žindič
Datum: 14. 11. 2003
V prvem dvoboju je zmagovalca po 8 minutah borbe in tako imenovani dodatni borbi na zlato točko, odločilo šele sodniško preglasovanje. Simon je v začetku boja sicer povedel s točkovno prednostjo koke. Trbovc je nato celo borbo lovil priključek, ki mu je uspel le 4 sekunde pred koncem rednega dela, potem ko so sodniki Mohoroviča kaznovali s kaznijo za neaktivnost. V podaljšku ni bilo nobene točke, zato se je dvoboj zaključil s sodniškim preglasovanjem, ki ga je dobil Trbovc z 2:1.
Drugi dvoboj je zmagal Simon Mohorovič. že v prvi minuti je presenetil Trbovca in ga s tehniko kochiki taoshi vrgel za ippon. Tako je Mohorovič izenačil in potrebna je bila še tretja borba, ki je odločala, kdo bo šel v Sarajevo.
Na začetku tretje borbe je povedel Mohorovič z yukojem, potem ko je Trbovca vrgel s tehniko tai otoshi. Nato je Trbovc dobil še kazen za lažni napad in vse je kazalo, da bo tekmovalec iz Bežigrada suvereno slavil. Le 50 sekund pred koncem pa je sledilo presenečenje Trbovca v obliki te gorume, ki so ga sodniki ovrednotili z wazaarijem. Kljub vsem naporom Simona, mu rezultata ni uspelo preobrniti v svojo korist.
Kljub temu sta oba tekmovalca prikazala lepe boje in lepe tehnike. Upamo, da bo Igorju Trbovcu in ostalim slovenskim reprezentantom na MEPu v Sarajevu uspel veliki met in uvrstitev med najboljše mladince v Evropi.
Sodniška trojka Pozvek Emil, Očko Franc in Lampe Nuša je svoje delo opravila korektno.
PO dvoboju je sledilo tekmovanje za državno prvenstvo srednjih šol. Rezultate boste lahko prebrali na naši strani danes v poznih večernih urah.