URŽKA IN PETRA PRVI, ROKI TRETJI

Avtor: GB
Datum: 12. 02. 2005
Punce so tekmovale v Avstrijskem Leondingu.
Petra je v kategoriji -52 najprej premagala Brazilko Hukudo 0011/0001, nato Rusinjo Arutyunyan 0010/0000. V polfinalu jo je čakala Korejka Kim Kyung Ok. Petra jo je premagala potem ko je Korejka dobila dve kazni. V finalu pa je na kazen in koko premagala še mlado 18 letno Kubanko Amoros Edito.

Urška je najprej premagala Kanadčanko Pearson 1010/0000, nato svetovno mladinsko prvakinjo Američanko Rousey 0010/0000. V polfinalu je premagala Madžarko Szabo 01001/0000. V finalu pa se je oddolžila za lanski poraz na istem turnirju Japonki Maedi 1000/0001.

V kategoriji -57 je tekmovala Vesna Đukič, vendar je po dveh porazih, proti Nemki Hein in Kazahstanki Kaliyevi zaključila tekmovanje brez uvrstitve.

Jutri bosta nastopile še Regina Jernejc, ki ji je žreb za prvi dvoboj namenil zmagovalko med Poljakinjo Braun in mladinsko svetovno prvakinjo Madžarko Meszaros in Tina Kukec, ki se bo pomerila z Japonko Tatejamo.

Fantje pa so tekmovali v Budimpešti

Mladi Drakšič Rok pa se je pridružil poplavi mladih tekmovalcev, ki v letošnjem letu dobivajo medalje na članskih A-turnirjih. V prvem krogu je premagal žpanca Cortijosa 1021/0001 v drugem krogu pa je moral priznati premoč Japoncu Ogawi 0000/0021. Nato je v repasažnih bojih premagal Poljaka Pilarskega, Slovaka Schronerja in Francoza Dragina. V borbi za tretje mesto je bil boljši od Čeha Sveca 0201/0000 in osvojil 3. mesto.

Andrej Pavlin je po porazu proti Svecu (CZE), zmagi proti Inczediju (SVK) in porazu Mesterju (HUN) osvojil 9. mesto.

Naša predstavnika v kategoriji -66 sta oba izgubila po dve borbi in ostala brez uvrstitve. Drakšič Toni je izgubil z Gadanovim (RUS) in Rogalskym (UKR). Sašo Kirbiš pa z Ungivarijem (HUN) in Arencibio (CUB)