SIMON MOHOROVIČ IN ALJAŽ SEDEJ ODLIČNA V CELJU

Avtor: Miro Bilič
Datum: 25. 04. 2005
Ta vikend je v Celju v organizaciji Judo kluba Sankaku potekal članski B turnir - Dax Cup.
Na turnirju sta se odlično odrezala tudi mlada bežigrajska judoista Simon Mohorovič in Aljaž Sedej. Simon Mohorovič je na turnirju zabeležil tri zmage in en poraz in osvojil končno 2. mesto. V uvodnem kolu je premagal hrvaškega reprezentanta Tea Poljaka z ipponom. Prav tako z ipponom je tudi v drugem kolu premagal Albanca Orhana Murica. V polfinalu pa je premagal Belgijca Dameena Bomboirja, ki je za v polfinale premagal drugega slovenskega tekmovalca Rokija Drakšiča. V finalu se je srečal s Portugalcem Nelsonom Santosom in mu moral priznati premoč s 7:0. Tako je Simon Mohorovič osvojil končno 2. mesto in bil najbolje uvrščeni Slovenec v kategoriji do 60kg. Odlično 3. mesto pa je dosegel tudi Roki Drakšič. ko je za tretje mesto premagal Madžara Erika Hamerja.
Mladi Aljaž Sedej je dokazal, da je ob odsotnosti Sašota Jereba najboljši slovenski judoist v kategoriji do 73kg. V izredno atraktivnih dvobojih je zbral 4 zmage in 2 poraza in osvojil končno 5. mesto. Najprej je premagal željka Radojića (CRO), v drugem kolu je prav tako brez težav ugnal Burima Fetahoviča (ALB). V trtjem kolu pa je zaradi nepazljivosti izgubil s kasnejšim zmagovalcem Robertom Gessom (GER). V repasažnih dvobojih mu nista bila kos hrvaški reprezentant in državni prvak Ljubo Runjić in Nemec Florian Lackner. V borbi za 3. mesto pa je moral po napeti borbi priznati premoč Tobiasu Brunnerju (AUT) z 1:2 yukojema.
Borut Lakner (do 81kg) pa je po uvodni zmagi nad predstavnikom Nigerja Karimou Boubacar izgubil s kasneje 3. uvrščenim Belgijcem Cristophejem VanDijck. V prvi borbi repasaža je z atraktivno tehniko ura-nage premagal Italijana, varovanca Janusza Pawlowskega, nato izgubil z Fincem Ilkko Porno in osvojil končno 9. mesto.
Na turnirju v Celju pa so dosegli pri moških uspeh tudi Boris Greif do 81kg in Primož Ferjan do 100kg. Boris Greif je po izvrstnih dvobojih šele v finalu moral priznati premoč portugalskemu reprezentantu Diogu Limi in osvojil izvrstno 2. mesto. Primož Ferjan je po dveh uvodnih zmagah priznal premoč boljšemu - Amelu Mekiču reprezentantu BIH. Nato pa je v borbi za 3. mesto ugnal Italijana Gianluca Giaccaglio.
Pri ženskah pa so se izvrstno odrezale predstavnice celjskega Sankakuja, saj so kar po tekočem traku osvajale medalje. Do 48kg 3. mesto Anja Pečnak, do 52kg 1. mesto Petra Nareks, do 63kg 1. mesto Urška žolnir, do 70kg 3. mesto Regina Jernejc. Posebej gre pohvaliti povratnico po poškodbi Lucijo Polavder, ki je brez težav opravila z vsemi nasprotnicami in osvojila 1. mesto potem, ko je v finalu ugnala drugo slovensko predstavnico v kategoriji nad 78kg - Tino Kukec.