BARBARA BAN 3. MESTO V BERLINU

Avtor: Miro Bilič
Datum: 09. 05. 2005
Barbara Ban (JK Bežigrad) je v močni mednarodni konkurenci v kategoriji do 78kg zasedla odlično 3. mesto.
V prvem kolu je imela Nemško predstavnico Schophuis Kirsten, ki jo je ugnala z rezultatom 10:0. V borbi za v polfinale se je pomerila prav tako s predstavnico Nemčije Anno-Christino von Berg in jo prav tako premagala z rezultatom 10:0. Za vstop v finale se je pomerila s Češko reprezentantko, zmagovalko letošnjega kadetskega turnirja v Jičinu, Valcovo Adriano in izgubila s 3:0. V borbi za 3. mesto pa je brez večjih težav premagala Nemko Schröter Mareike z 10:0 in osvojila končno 3. mesto.
Iz Slovenskega tabora gre pohvaliti še Tadeja Čeha (JK Duplek), ki je v močni konkurenci 61-ih judoistov v kategoriji do 66kg zasedel prav tako odlično 5. mesto. V borbah do polfinala je premagal 3 Nemške predstavnike in sicer v prvem kolu je premagal Meisl Christiana, v drugem Dagel Fabiana in v tretjem Roll Gordiana. Za uvrstitev v finale pa je izgubil z Nizozemcem Nabat Emalom in v borbi za 3, mesto prav tako z Nemcem Thiele Stefanom.
V kategoriji do 55kg je 7. mesto zasedel Tadej Zalaznik (JK Sankaku). Najprej je premagal Keil Michaela, nato Leilich Michaela in Heimlich Torbna (vsi Nemčija) in izgubil z Nizozemcem Bakker Richardom in Francozom Sauvaire Jorisom.
V kategoriji do 60kg je 9. mesto zasedel zmagovalec kadetskega pokala v Jičinu - Kristjan Crnič (JK Impol). V prvem kolu je premagal Nemca Krüger Philippa, v drugem Poitz Alexandera, nato izgubil s Poljakom Malczewski Jackom in nato v repasažnih bojih najprej ugnal Nemca Schumann Marca in nato izgubil z Nizozemcem Nortan Benjijem.
Ostali slovenski predstavniki in predstavnice so ostali brez zmage in uvrstitev.