NOVA MOJSTRA JUDA V SLOVENIJI

Avtor: Miro Bilič
Datum: 02. 07. 2005

Letošnje DP pasov je bilo končano že po dveh urah, saj je nastopilo le 52 judoistov in judoistk. Kljub temu pa smo videli kar nekaj lepih borb, med katerimi sta bila najboljša Denis žtih in Dani Rus in zasluženo postala mojstra juda.

Dani Rus je v kategoriji črnih pasov do 73kg brez težav premagoval svoje nasprotnike z ipponom, nekaj podobnega pa je uspejo tudi Denisu žihu v kategoriji črnih pasov nad 73kg.

Pri ženskah letos ni bilo podeljenega mojstrsega pasu I. DAN, saj sta se DP pasov udeležili le dve nosilki rjavega pasu I.KYU in sicer Ines Leopold in Sendi Lešnjak. Slednja je sicer zmagala in postala prvakinja med rjavimi pasovi pri ženskah vendar v pravilih piše, da se morajo tekmovanja pri črnih pasovih udeležiti najmanj štirje predstavniki/ce, da se lahko podeli višji pas to je mojstrsi pas I.DAN. Zato je Sendi Lešnjak ostala brez mojstrskega pasu.

Državnega prvenstva sta se udeležila tudi 2 člana JK Bežigrad in sicer Tomaž Brdnik v kategoriji oranžnih pasov nad 73kg in Uroš Tatalovič v kategoriji modrih pasov do 73kg. Tomaž Brdnik je brez problemov svoje borbe končal že po nekaj sekundah z ipponom in postal državni prvak in dobil tudi višji pas. Manj sreče pa je imel Uroš, ki je zasedel končno 3. mesto.

Letošnje DP pasov je bilo po številu udeležencev dobra šola za naslednje leto za sestavo koledarja tekmovanj, saj očitno že tako slabo obiskano DP pasov, z organizacijo med poletjem še bolj izgublja na veljavi.