Kairo 11.09.

Avtor: GB - dvojni dvojec
Datum: 11. 09. 2005
Zadnji dan posamičnih nastopov na svetovnem prvenstvu judoistov v Kairu sta nastopila dva slovenska predstavnika. Lucija Polavder se je v odprti kategoriji v popoldanskih urah borila za tretjo slovensko medaljo v Kairu, medtem ko je Roki Drakšič v najlažji moški kategoriji do 60 kg ostal brez uvrstitve.
Polavderjeva je svojo prvo borbo proti Južnokorejki Ji Won Jeong dobila z juko (5:0) po izteku časa, potem pa z iponom (10:0) izgubila proti Belorusinji Juliji Barišik, peti z letošnjega EP v Rotterdamu. V repasažu se je Polavderjeva pomerila s Tunizijko Houds Miled in jo po dveh minutah premagala z iponom (10:0). Bila je tudi boljsa od Nemke Birndorfer (oo12s/oo11s), ki jo je za koko vrgla ob zvoku sirene.
V borbi za tretje mesto jo je Francozinja Mondiere, proti kateri je v svoji karieri izgubila ze dvakrat presentila z seoi-nage iz kolen že po 21 sek. Francozinja je tako osvojila že drugo bronasto odličje na tem prvenstvu.

Roki Drakšič je imel v svoji kategoriji nekoliko težek žreb, saj se je že v uvodni borbi pomeril z Japoncem Tacuakijem Eguso, ki pa je izgubil borbo za polfinale z Britancem Fallonom. Slednji je Japonca v prvih sekundah boja prijel v končni prijem. Roki zato ni imel možnosti repasaža.