VRAŽJE SLOVENKE USPEŽNO V NOVO SEZONO

Avtor: Miro Bilič
Datum: 04. 02. 2006
V sicer zelo okrnjeni konkurenci so vse Slovenke, ki so danes stopile na tatami (vse Judo klub Sankaku Celje) osvojile medaljo in to dve prvi in eno tretje mesto.
V kategoriji do 52 kg je zmagala Petra Nareks. V prvem krogu je bila prosta in je imela v drugem (za vstop v polfinale) Japonko Maraguchi, ki jo je premagala na ippon. V polfinalu je z yukom ugnala Rusinjo Dournovo in v finalu še drugo Rusinjo Aranovskaio.
V kategoriji do 57kg je presentljivo bronasto medaljo vzela Vesna Đukič. V prvem krugu je premagala Bolgarko Moharenovo, v drugem pa je izgubila s kasnejšo zmagovalko - Francozinjo Fanny Euranie. Nato pa je do brona po vrsti premagala Rusinjo Sharmanovo in Belorusinjo Andryianets.
V kategoriji do 63kg pa je Urška žolnir (slovenska judoistka leta 2005) suvereno, vse štiri borbe zaključila predčasno z ipponom. Po vrsti so padale: Panayiotou(CYP), Kozawa(JPN), Taurines(FRA) in Boukouvala(GRE).
Jutri bodo iz slovenskega tabora na tatami stopile še Raša Sraka(do 70kg), Tina Kukec(do 78kg) in Lucija Polavder(nad 78kg).