ALJAŽ SEDEJ ZMAGAL V BUDIMPEŽTI

Avtor: Miro Bilič
Datum: 18. 02. 2007
Aljaž Sedej, sicer še vedno mladinec, je ta vikend nastopil na članskem svetovnem pokalu v Budimpešti in vse presenetil z osvojitvijo 1. mesta.
Aljaž je v prvem kolu premagal Finskega predstavnika Miko Toroija z davljenjem, ter v drugem žpanca Madero z učinkovitim proti metom uchimata gaeshi, ter zaključil v končnem prijemu. V borbi za vstop v polfinale ga je čakal Portugalec Hugo Silva, ki ga je po težki borbi Aljaž premagal na zlato točko.
V polfinalu je premagal še Ruskega predstavnika Dmitrija Ogijenka z rezultatom 0011:0010.
V finalu svetovnega pokala je Aljaž Sedej suvereno odpravil še Japonskega predstavnika Masahika Tomouchija in tako osvojil svoj prvi svetovni članski pokal pri 18ih letih.
Ostali slovenski nastopi v Budimpešti so bili neuspešni, saj so povečini izgubili že v prvem krogu.

Ta vikend pa je bil tudi svetovni članski pokal za članice v Avstriji in sicer na Dunaju, ki se ga je udeležila tudi ženska članska reprezentanca za katero sta nastopali tudi članici judo kluba Bežigrad Ana Tatalovič (do 57kg) in Tina Razinger (do 63kg).
Medtem, ko je Ana izgubila prvi dvoboj proti Francozinji Chevreuil v končnem prijemu in ostala brez popravnih borb, je Tina osvojila odlično 7. mesto.
Potem ko je v prvi borbi klonila proti Kanadčanki Chisholm, je v popravnih borbah premagala Hrvatico Vuković ter Belgijko Verheeke je v borbi za 5. mesto izgubila proti Avstrijki Dexler. Vseeno pa je to odličen rezultat za Tino Razinger, članico JK Bežigrad.
Dobro se je odrezala tudi Regina Jernejc z osvojitvijo 3. mesta.