NEUSPEŽEN VIKEND – Ketiš in Petrič 9.

Avtor: GrBr
Datum: 04. 03. 2007
V Pragi so nastopile štiri mladinke in bile neuspešne. Tajda Ketiš, Ana Tatalovič, Tina Razinger in Lea Murko so uspele skupaj zbrati le eno zmago, kar je zagotovo manj od pričakovanj.
Edino zmago je dosegla Tajda Ketiš, ki je premagala v prvem krogu domačinko Matejovo. Tajda je imela težak žreb in je nato izgubila proti izkušenima Rusinji Yukharevi in Azerbajdžanki Gasimovi. Obe tekmovalki sta tekmovanje končali na tretjem mestu.
Ana Tatalovič je izgubila proti Japonki Nonaki, ki je v borbi za polfinale izgubila z Olimpijsko, svetovno in evropsko prvakinjo žpanko Fernandes, tako da ni imela repasaža.
Tina Razinger je izgubila prvi dvoboj z Čehinjo Coufalovo in ni uspela ponoviti dobrih borb iz Dunaja.
Lea Murko od katere smo na letošnjih svetovnih pokalih pričakovali več je v prvem krogu izgubila izkušeno žpanko, nosilko treh evropskih medalj, Ester San Miguel. Lea ji ni bila dorasla. Zato pa bi lahko daleč prišla preko repasaža. V prvem krogu se je pomerila z Madžarko Halasz, vodila wazari in yuko do zadnje minute, potem naredila katastrofalno napako, kar je Madžarka izkoristila in Leo prijela v končni prijem iz katerega se Lea ni več uspela rešiti.

Fantje so tekmovali na Poljskem v majhnem kraju 100 km iz Varšave, Tomaszowu Mazovietskem.
Tam je edino uvrstitev zabeležil Marko Petrič. Marko je v prvem krogu izgubil z Poljakom Blachom, ki se je uvrstil v polfinale. Marko je v prvem krogu repasaža premagal Čeha Jaromirja Ježka in nato izgubil Gruzijcem Baindurashvilijem.
Na Poljskem so nastopili še
Do 66 kg Mohorovič Simon, ki je v prvem krogu premagal Poljaka Brisza. Potem je dvakrat izgubil, najprej proti Američanu Floresu in nato še v repasažu z trikratnim evropskim prvakom Azerbajdžancem Ismajlovim.
V kategoriji do 73 kg je nastopil Rok Tajhman in zabeležil dva poraza proti Rusu Mezihidovu in Gruzijcu Baiduri
Do 90 kg sta nastopila Igor Spasojevič in Stojan železnik. Igor je najprej izgubil proti kasnejšemu finalistu Belorusu Kazusionaku in nato v repasažu še z Portugalcem Moraisom. Za Stojana je bil v prvem krogu premočan Azerbajdžanec Mamadov.
V najtežji kategoriji je prvič nastopil na članske svetovnem pokalu Mitja Jenuš in v prvem krogu premagal Poljaka Ossolinskega. Nato je bil boljši od njega Italijan Freza, ki se ni uvrstil v polfinale, tako da je Mitja končal s tekmovanje.

Sedaj člane čaka prvi vrhunec sezone Evropsko prvenstvo v Beogradu od 6. do 8. aprila. Evropsko prvenstvo je tudi prvo kvalifikacijsko tekmovanje za uvrstitev na olimpijske igre v Pekingu 2008