NOVE TRI MEDALJE NA SUPER A POKALU V MOSKVI

Avtor: GrBr
Datum: 11. 05. 2007
Prvič so bile na A-turnirju tudi denarne nagrade. 1. mesto 2500€, 2. mesto 1500€ in 3. mesto 500€. Posebna nagrado 5000€ so dobili tekmovalci, ki so vse borbe zmagali z ipponi. To je uspelo le dvema tekmovalcema, Grku Iliadisu do 90 kg in Rusu Tmenovu v kategoriji preko 100 kg.
Rok in Urška sta možnost za višjo uvrstitev izgubila v polfinalih, oba za malo. Urška je izgubila na hantai (2:1), Rok pa je vodil z yukojem, naredil nespameten vstop, ki ga je Nizozemec kontriral in vrgel Roka za wazari. S tem je bilo sanj o finalu konec.
Lucija je do polfinala tekmice premagovala z lahkoto. V polfinalu pa jo je čakala zanjo neugodna Nemka Konitz. Lucija je večji del borbe izgubljala z yukojem (uchimata), potem pa uspela vreči nasprotnico v zadnjih sekundah borbe za ippon na seoi nage.
Dobro sta se borila tudi Klemen Ferjan in Sašo Jereb. Klemen, je zasedel 7. mesto in s tem osvojil novih 8 kvalifikacijskih točk za olimpijske igre. Sašo, kateremu je bilo to prvo tekmovanje po poškodbi je zasedel 9. mesto. Predvsem je obetavno dejstvo, da se Sašo vrača, saj je na poti do 9. mesta premagal 3 nasprotnike, med njimi tudi tretjega z zadnjih olimpijskih iger in tretjega z zadnjega evropskega prvenstva Bolgara Georgijeva.
9. mesto je zasedla tudi Petra Nareks. Petra je po uvodnih zmagah izgubila za polfinale proti kasnejši zmagovalki Belgijki Heylen in nato še v repasažu nekoliko presenetljivo proti Belorusinji Zharskayi.
Primož Ferjan je po uvodni zmagi dvakrat izgubil in osvojil končno 12 mesto, ki mu tudi prinaša 4 kvalifikacijske točke. Primož si je na tekmovanju tudi obnovil poškodbo komolca tako, da na naslednjem svetovnem pokalu v Bukarešti ne bo tekmoval.
Brez zmag pa sta tekmovanje zaključila Raša, Aljaž.

Naslednji in hkrati zadnji svetovni pokal pred svetovnim prvenstvom bo 19 – 20 maja za fante v Bukarešti in dekleta v Lizboni. Dekleta se bodo tekmovanja udeležila v polni zasedbi, medtem ko je v fantovski ekipi še veliko neznank saj so ekipo zdesetkale poškodbe.

Trenutno slovenski tekmovalci na kvalifikacijski lestvici za olimpijske igre zasedajo naslednja mesta: