Mlajši v Samoboru, starejši v Lendavi

Avtor: Miže
Datum: 24. 02. 2008

V Samoboru je nastopila ekipa cicibanov in cicibank ter mlajših dečkov in deklic. Med najmlajšimi smo osvojili kar 5 prvih mest. Na najvišjo stopničko so stopili Pečar Rok, Kužnik Jaša, Opresnik Petra, Hartman Tine in Jurček žiga. Dobro so nastopili tudi Ban Andraž, ki je osvojil 3. mesto, Mavrič Pan 5. mesto in Tiegl Jaka 12. mesto.

Mlajši dečki in deklice so v močni konkurenci osvojili kar 7 medalj. Zlato medaljo sta osvojili Repoš Lea in Mitič Lea. Po štirih zmagah in porazu v finalu se je moral Vidmar Matej zadovoljiti z 2. mestom. 3. mesta so dosegli Bakija Jan, Turšič Daša in Bedene Petra. Z 2 zmagama in porazom sta bre medalje ostala Kern Jan s 5. mestom in Ulčar Pertot Tim s 7. mestom. Zaradi velikega števila tekmovalcev (enojni repasaž) so po porazu v prvem kolu izpadli Ulaga Jaka, Hojak Martin in Majdanac Jasmin. Vsi tekmovalci so prikazali dobre borbe, ki so lepa spodbuda pred prihajaočim državnim prvenstvom, ki bo prihodnji teden v Slovenj Gradcu.

V Lendavi na uradnem tekmovanju za slovenski pokal pa so se borili tekmovalci v konkurenci starejših dečkov in deklic, kadetov in kadetinj in mladincev in mladink.

V kategoriji do 55 kg sta v Bežigrajskem finalu 1. in 2. mesto osvojila Kuralt Luka in Jovič Matej. Malo je zmanjkalo za medaljo Vidmar Janezu in Hvalec Janu, ki sta osvojila 5. mesto, še mesto nižje, na 7. mestu pa je pristal Jernejc Miha. Med kadeti in kadetinjami so se spet dobro borili kadeti do 55 kg, ki so osvojili vsa tri najvišja mesta. Najbolj se je izkazal Kuralt Jure s 1. mestom, stopničko nižje se je uvrstil Kuralt Luka, na 3. mesto pa Jovič Matej. V kategoriji do 60 kg je po 3 zmagah in 1 porazu pristal na 3. mestu Potparič Igor. Med kadetinjami do 57 kg pa se je po poškodbi vrnila Mardjonovič Brigita in osvojila 4. mesto.

Ratej Jan je v najtežji kategoriji med mladinci brez težav dosegel 1. mesto, v najlažji kategoriji pa je Kuralt Jure osvojil 3. mesto. Mirjanič Branka se je po smoli v prvem kolu uvrstila na 5. mesto.