DP Mlajši dečki in deklice

Avtor: Miže
Datum: 03. 03. 2008

Na letošnjem državnem prvenstvu mlajših dečkov in deklic, ki se letos prvič točkuje tudi za slovenski pokal so judoisti in judoistke JK Bežigrad pokazali zobe. Osvojili so devet medalj, od tega kar tri najžlahtenjše, dve srebrni in štiri bronaste.

V konkurenci do 34 kilogramov se je 1. mesta in naslova državnega prvaka veselil Matej Vidmar, ki je tekmece premagoval kot za stavo. Nekoliko več dela je imel le v finalu, kjer je s točkovno prednostjo zaključil boj ob udarcu gonga. Dobro se je boril tudi Maraya Vlaj Koščak, ki je v uvodni borbi presenetil enega izmed favoritov v tej kategoriji. Maraya je na koncu osvojil 5. mesto, ki bi z malo več športne sreče lahko postalo vsaj 3.

Matej Vidmar - 1. mesto

Kategorijo višje, do 38 kilogramov je bil Jaka Ulaga boljši od vseh tekmecev. Naslov državnega prvaka je spravil v žep po štirih zmagah. V isti kategoriji je Bakija Jan z odličnimi borbami osvojil 3. mesto. Tudi on je zmagal štiri borbe, a žal je v polfinalu plačal davek neizkušenosti, kjer ga je nasprotnik prenesentil in zaključil borbo z wazzariem.

Jaka Ulaga - 1. mesto

Do 60 kilogramov pa se je izkazal Gašper Trušnovec. Z dvema zmagama in enim porazom je osvojil odlično 3. mesto.

Pri dekletih se je naslova prvakinje do 44 kilogramov veselila Petra Bedene. Tokrat je bila v finalu boljša od klubske prijateljice Maruše Rozman, ki je osvojila 2. mesto. Obe dekleti sta se dobro borili in pokazali nasprotnicam, kdo je glavni v tej kategoriji.

Petra Bedene - 1. mesto

Tudi ostale punce, kar sedem jih je stopilo na blazine, so se odlično borile. Barbara Bizilj je osvojila 2. mesto v kategoriji do 40 kilogramov. Zmagala je 2 borbi, v finalu pa je bila za koko »prekratka«. Nasprotnici je malo pomagal tudi sodnik, vendar bi »Barbi« morala za 1. mesto pokazati malo več. Do 52 kilogramov sta se z nasprotnicami spoprijele Lea Repovš in Patricija Brolih. V medsebojni borbi za 3. mesto je bila nekoliko boljša Lea in se tako veselila medalje. Obe punci sta imeli nekoliko slab dan, saj sta vse nasprotnice, ki so bile na stopničkah pred njima že večkrat premagali. Daša Turšič je v kategoriji do 36 kilogramov osvojila 3. mesto. Zmagala je dve borbi, v polfinalu pa je po točkovni prednosti naredila napako, ki jo je nasprotnica izkoristila in jo prijela v končni prijem. Tudi Lea Mitič v kategoriji do 44 kilogramov se je borila dobro. V polfinalu je morala priznati premoč klubski prijateljici Maruši. žal se ni uspela dovolj zbrati še za borbo za tretje mesto in na koncu pristala na 5. mestu.

Dobre borbe in veliko mero borbenosti je pokazal Hojak Martin, ki se mu na koncu žal ni izšlo za medaljo. V polfinalu je bil za yuko boljši klubski kolega Jaka, v borbi za tretje mesto pa je po točkovni prednosti v zaključku borbe naredil napako, ki ga je stala medalje. 5. mesta so osvojili še Matej Kysselef z dvema zmagama, Jure Skopec in Salvatiera Medved Jan. Z dvema zmagama v žepu je Tim Ulčar Pertot končal na 7. mestu, prav tako žan Urbančič in Jakob Meglič. Jan Košak in Jasmin Majdanac sta osvojila 9. mesto, Kiar istenič in Alen Zupančič pa 12. mesto.