Pokal Murske Sobote

Avtor: Miže
Datum: 18. 03. 2008
Na tekmovanju, ki se točkuje za slovenski pokal pri mladincih, mlajših dečkih in deklicah se je zopet izkazal judo klub Bežigrad.

Posebej so izstopala dekleta - 6 udeleženk in 6 medalj. 1. mesta sta osvojili Barbara Bizilj, ki se je tako oddolžila tekmici za poraz na državnem prvenstvu in Maruša Rozman, ki je bila tokrat v finalu boljša od klubske prijateljice Petre Bedene, ki je osvojila 2. mesto. Da je kategorija do 44 kilogramov Bežigrajska je potrdila tudi Lea Mitič, ki je osvojila 3. mesto. Do 52 kilogramov se je odlično borila Lea Repovš. Po spodrslaju v prvi borbi je nato suvereno opravila s tekmicami in osvojila 2. mesto. Daša Turšič pa je v kategoriji do 36 kilogramov pokazala da medalja na DP ni bila slučajna. Z dobrimi borbami je na koncu osvojila 3. mesto.
Med mlajšimi deklicamo smo osvojili ekipno 1.mesto pred Slovenj Gradcem.

Pri mlajših dečkih se je najbolj izkazal Matej Vidmar, ki je brez posebnih težav osvojil 1.mesto. Jan Košak do 38 kg in Jan Kern do 42 kg sta po porazu v finalu osvojila 2. mesti. 3. mesta so osvojili Jan Bakija in Jaka Ulaga, oba do 38 kg, Erik Kužnik do 50 kg in Gašper Trušnovec do 60 kg. Na 5. mestu so pristali Alen Zupančič, Jasmin Majdanac in žan Urbančič. Nekoliko slabši dan so imeli Matej Kysselef, Maraya Vlaj Koščak in Tim Ulčar Pertot, ki so osvojili 7. in 9. mesta.
Pri mlajših dečkih smo osvojili ekipno 2. mesto za JK Duplek.

Pri starejših dečkih je po dobrih borbah 3.mesto osvojil Janez Vidmar v kategoriji do 42 kg. Tretji je bil tudi Miha Jernejc do 42 kg, Rok Babnik do 50 kg, Matej Jovič do 55 kg in Tilen Puš do 66 kg. 5. mesto je osvojil Primož Valič, 7. pa Andrej Lipovec.

V konkurenci mladincev je Jan Ratej osvojil 1. mesto v kategoriji nad 100 kg.

Judo klub Bežigrad je osvojil ekipno 2.mesto za domačini JK Murska Sobota, ki so bili v skupnem točkovanju za odtenek boljši.

Točkovanje za slovenski pokal pri mlajših dečkih in mlajših deklicah, ki se letos prvič poskusno točkuje za slovenski pokal.