Ekipni uspeh BeŽigrajčanov na Paliju

Avtor: Miže
Datum: 18. 05. 2008
V konkurenci mlajših dečkov in deklic smo osvojili 9 medalj - 4 prva mesta, 2 drugi in 3 tretja mesta.

V kategoriji do 34 kg je državni prvak Matej Vidmar znova premagal vse tekmece in osvojil 1. mesto. Odlično se je boril tudi Andraž Ban, ki je osvojil 3. mesto. V kategoriji višje je 1. mesto s štirim zmagami osvojil Jan Bakija. Jaka Ulaga se po porazu v prvem kolu ni uspel več zbrati, po eni zmagi v repasažu je osvojil 7. mesto, prav tako se je malo pod stopničke uvrstil Maraya Vlaj Koščak na 5. mesto. Do 42 kg sta z dobrimi borbami osvojila medalji Jan Košak - 2. mesto in Jan Kern - 3. mesto. V isti kategoriji je malo zmanjkalo za medaljo Tim Ulčar Pertotu in Alen Zupančiču. Osvojila sta 5. in 7. mesto. V kategoriji do 55 kg je z dvema zmagama in dvema porazoma 3. mesto osvojil žan Urbančič. Nekoliko slabši dan sta imela Matej Kysselef z osvojenim 7. mestom in Gašper Trušnovec, ki je zaključil tekmovanje na 9. mestu.

Med dekleti sta tekmovanje na prvem mestu zopet končali Petra Bedene do 44 kg in Maruša Rozman do 48 kg. V kategoriji nad 52 kg sta nastopili Lea Repovš in Patricija Brolih in pokazali da se lahko borita z nekoliko težjimi nasprotnicami. Osvojili sta 2. in 3. mesto. Nekoliko slabši dan sta imeli Barbara Bizilj, ki je po napaki v polfinalu pristala na 5.mestu in Lea Mitič, ki je prav tako osvojila 5.mesto.

V konkurenci starejših dečkov, ki se točkujejo za slovenski pokal je 1. mesto osvojil Luka Kuralt. Luka je prejel tudi pokal za najboljšega tekmovalca na 7. palijevem memorialu. Matej Jovič je po porazu proti kasnejšemu zmagovalcu v prvem kolu osvojil 3. mesto v kategoriji do 60 kg. 5. mesti sta osvojila Tilen Puš in Jan Hvalec, 9. mesto pa Tilen Tkalec, Janez Vidmar in Miha Jernejc.

Med 208 nastopajočimi iz 24 slovenskih klubov je največ točk v ekipni konkurenci zbral JK Bežigrad in osvojil ekipno 1. mesto pred JK žiška.

Zjutraj je potekalo še tekmovanje Pokal šiške za najmlajše. Tudi najmlajši Bežigrajčani so se zelo izkazali. V konkurenci starejših cicibanov so prva mesta osvojili Petra Opresnik, Andraž Ban, Jaša Kužnik in Rok Pečar. Na eno stopničk nižje so se uvrstili Katarina Gerič žkopac, Nejc Ulaga, Dominik Macur, Pan Mavrič in Matic Zalaznik, na tretje mesto pa se uvrstili Lia Lestan, Neja Vertačnik, Georg Paš, Leon Macur, Tim Pungerčar, Tadej Puš, Jan Gobec, Rostja Močnik, Peter Novak in Luka Vidmar.