C turnir CREATIV GRAZ

Avtor: Miže
Datum: 02. 06. 2008
V soboto so nastopili tekmovalci v konkurenci kadetov in kadetinj. Bežigrajski judoisti se niso izkazali, z uvrstivijo na 9. mesto se je lahko "pohvalil" le Igor Potparič v kategoriji do 60 kg. Premagal je dva nasprotnika iz Bolgarije in Italije, izgubil pa z Avstrijcem in Italijanom. Luka Kuralt je izgubil z Nemcem, Jure Kuralt in Brigita Mardjonovič pa z tekmovalcem/ko iz Avstrije.

V nedeljo so potekali boji v kategorijah cicbanov in cicibank, mlajših dečkov in deklic in starejših dečkov in deklic. Nedelja je bila za judo klub Bežigrad bolj uspešna, osvojili smo 8 medalj, od tega kar 3 zlate.

Pri cicibanih je Tine Hartman v kategoriji nad 50 kg premagal vse nasprotnike in osvojil 1 mesto. Najprej je bil boljši od dveh Madžarov, v finalu pa še na koko, proti Avstrijcu. Pri cicibankah si je zlato medaljo priborila Petra Opresnik, ki je bila boljša od Nemke. Do medalje je prišel še Andraž Ban, ki je nanizal kar pet zmag in osvojil 3. mesto. Ko je premagal Slovenca in Romuna, je v četrtfinalu moral priznati premoč Madžaru. Na poti do 3. mesta je premagal še Čeha in Nemca, v boju za tretje mesto pa klubskega prijatelja Pana Mavriča. Pan je premagal Avstrijca, Madžara in Nemca, v polfinalu pa je izgubil z Avstrijcem. Pri cicibanih so se borili še Rok Pečar, ki je z dvema zmagama osvojil 5. mesto, Tadej Puš z eno zmago in osvojenim 9. mestom. Nastopila sta še Nejc Ulaga in Gašper Remškar, ki sta ostala brez uvrstitve.

Tine in Petra - 1.mesto med cicibani in cicibankami

Pri mlajših deklicah so nas dekleta razveselila s kar 4 medaljami. Najbolj sta se izkazali Patricija Brolih in Lea Repovš v kategoriji do 52 kg. Patricija je na poti do finala premagala Romunko in Avstrijko, Lea pa Italijanko in Avstrijko. V Bežigrajskem finalu je bila tokrat na yuko boljša Patricija. V kategoriji do 44 kg pa je Petra Bedene najprej premagala Avstrijko, Madžarko in v polfinalu še eno Madžarko. V finalu je naredila napako v parterju, nasprotnica jo je prijela v končni prijem za wazzari. Petra nato do konca borbe ni upela nadoknaditi zaostanka in zadovoljiti se je morala z 2. mestom. Kategorijo višje pa je po začetni tremi, Maruša Rozman osvojila 3. mesto. Po uvodnem porazu proti Avtrijki, je premagala dve Madžarki in osvojila 3. mesto. Tik pod zmagovalnim odrom, na 5. mestu sta pristali Daša Turšič v kategoriji do 36 kg - z dvema zmagama proti Romunki in Avstrijki ter Barbara Bizilj do 40 kg, ki je premagala Italjanko in Avstrijko. Nastopila je še Lea Mitič, ki je v kategoriji do 44 kg ostala brez uvrstitve. Vsa dekleta si zaslužijo čestitke, saj so pokazale dobre borbe in veliko mero borbenosti proti nasprotnicam z veliko višjo stopnjo pas.

Patricija in Lea. Finale je tokrat zmagala Patricija

žal nam v hudi konkurenci pri mlajših in starejših dečkih ni šlo dobro. Edino medaljo je osvojil Luka Kuralt, ki je kategoriji do 55 kg (33 tekmovalcev) osvojil 3.mesto. Premagal je Belgijca, Nemca in Avstrijca. V polfinalu je naletel na neugodnega Madžara in po izenačeni borbi izgubil na yuko. V borbi za tretje mesto pa je po hitrem ipponu premagal Nemca. Tilen Tkalec je po zmagani borbi proti Bolgaru v prvem kolu nato ostal brez repasaža. Ostali starejši dečki so razočarali, po uvodnem porazu so stali brez repasaža in uvrstitve.

Pri mlajši dečkih se je dobro boril Matej Vidmar s tremi zmagami proti dvema Madžaroma in Avstrijcu, kar je zadstovalo za 7. mesto. Tudi Jan Bakija je zmagal dve borbi vendar je zaradi velikega števila tekovalcev (40) v kategoriji ostal brez repasaža in uvrstitve. V kategoriji do 45 kg je eno borbo zmagal Jan Kern in osvojil 13. mesto. Ostali mlajši dečki so pokazali preveč treme in premalo borbenosti ter tako ostali brez uvrstitve.