Svetovni pokal U15

Avtor: Miže
Datum: 29. 06. 2008

Na prvem svetovnem pokalu za starejše dečke in deklice v Gyoru na madžarskem se je udeležilo le 7 držav - Slovenija, Madžarska, Romunija, Hrvaška, Avstrija, Češka in Slovaška. Kljub skromni udeležbi držav je bila konkurenca vse prej kot slaba. Od Bežigrajskih judoistov se je tekmovanja udeležil Luka Kuralt, ki je po štirih zmagah in porazu v finalu osvojil 2. mesto v kategoriji do 55 kg. V prvi borbi je po sodniški odločitvi premagal Madžara, nato še enega Madžara na ippon in neugodnega avstijca na yuko. V polfinalu se je oddolžil za poraz Madžaru (v Gradcu U15 - 1. junija) in ga premagal na ippon v zaključku borbe. V finalu je po izenačeni borbi in "čudni" sodniški odločitvi izgubil proti Madžaru na koko.

Od ostalih Slovencev so medalje osvojili še Sašo žarčevič - 3. mesto do 40 kg, Adrijan Gomboc - 2. mesto do 45 kg, Tim Kovačič - 3. mesto do 50 kg in Manja Kropf - 3. mesto do 48 kg.

Luka Kuralt - 2.mesto v kategoriji do 55 kilogramov

V nedeljo sta medalje za Slovenijo osvojila še Jaka Franc - 2. mesto nad 81 kg in Emir Glavaš - 3. mesto nad 81 kg.