Turnir BeŽigrad

Avtor: MiŽe
Datum: 11. 04. 2010
Zjutraj so potekali boji v konkurenci cicibanov in cicibank kjer je nastopilo 150 najmlajših judoistov in judoistk. Naši cicibani so osvojili kar 8 medalj.

Pri mlajši dečkih in deklicah, ter pri starejših dečkih in deklicah smo osvojili ekipno 1. mesto. Priznanje za najboljšega tekmovalca pri ml. dečkih je prejel Roki Pečar, ki je v kategoriji do 30 kg premagal vse nasprotnike. Prav tako je Jan Kern premagal vse nasprotnike na ippon v kategoriji do 50 kg pri st. dečkih in prejel pokal za najboljšega tekmovalca. Prva mesta sta osvojili še Petra Bedene do 57 kg in Barbara Bizilj do 52 kg, ter pri mlajših dečkih Andraž Ban do 46 kg, Dejan Rogelj do 50 kg, Gašper Bizjan nad 60 kg in Petra Opresnik do 52 kg. Druga mesta so osvojili Patricija Brolih do 63 kg, Daša Turšič do 48 kg, Tine Hartman nad 60 kg. Tretja mesta pa so osvojili Maks Ciuha do 46 kg, Matej Vidmar do 42 kg in Cvetko Tomaž do 55 kg.

Popoldne so potekale borbe v konkurenci kadetov in kadetinj ter mladink. Pri kadetinjah so se dobro odrezala naša dekleta, saj so osvojile eno prvo, drugo in tretje mesto ter eno peto. Tina Pestotnik je bil prva nad 70 kg, Petra Bedene je bila druga do 57 kg, Patricija Brolih je bila tretja do 63 kg, ter Barbara Bizilj, ki je bila peta do 52 kg. Pri kadetih se je najbolje odrezal Luka Kuralt, ki je v kategoriji do 60 kg suvereno osvojil 1. mesto. Ostali fantje so so borili dobro, vendar je bil konkurenca močna. Andrej Lipovec je osvojil 5. mesto, Alen Zupančič pa 9. mesto. Drugi naši fantje so tokrat ostali brez zmage.

Pri mladinkah so nastopile še Tina Pestotnik, ki je do 78 kg osvojila 2. mesto in Brigita Mardjonovič, ki je bila tretja do 52 kg.

Dobre borbe naših starejši dečkov in deklic so lepa napoved pred državnim prvenstvom naslednji teden, kjer lahko pričakujemo kar nekaj lepih uvrstitev. Tudi naša kandidata za evropsko prvenstvo kadetov Luka in Tina sta prikazala dobro pripravljenost - v Čeških Teplicah se bosta borila za nove točke v Evropskem pokalu čez 14 dni.

Po poškodbi pa nas je obiskal tudi Janez Vidmar, ki počasi okreva in bo kmalu začel s treningi.

Vse rezultate in statistike si lahko ogledate na judoregistru, ter slike v naši fotogaleriji.