DRŽAVNO ČLANSKO PRVENSTVO 2011

Avtor: Miro B.
Datum: 23. 01. 2011

V nedeljo 23.1.2011 je potekalo v Slovenski Bistrici državno člansko prvenstvo 2011, katerega so se udeležili tudi judoisti in judoistke Judo kluba Bežigrad.

Naša najboljša judoista Raša Sraka in Aljaž Sedej sta ponovno dokazala, da jima v Sloveniji ni enakega, saj sta bila v svojih kategorijah suverena.

Raša Sraka, ki je nastopila v kategoriji do 70 kg, se je pomerila z Anko Pogačnik v finalu, Branko Mirjanič, Tadejo Hozjan in Ajo Gačnik Zupanc, katere je hitro premagala na ippon in tako osvojila 1. mesto in noslov državne prvakinje.

Aljaž Sedej do 81 kg, se je prvo borbo pomeril z Matejem Rotvajnom, katerega je premagal z uchi mato na ippon. V drugi borbi se je pomeril z vedno neugodnim Jesenkom Četičem iz Olimpije, katerega je premagal na wazari, ter v polfinalu z Robijem Mesaričem iz Koroške, katerega je prav tako brez problemov premagal in se uvrstil v finale, kamor se je presenetljivo uvrstil Tadej Mulec. Aljaž Sedej je z ipponom odpravil tudi tega nasprotnika in se tako kot Raša veselil naslova državnega prvaka.

Drugi mesti sta osvojila Ines Mišič in Simon Mohorovič.
Ines Mišič je v kategoriji do 52 kg v prvih borbah premagala Lah Žano in Grabnar Veroniko in se tako uvrstila proti slovenski reprezentantki Petri Nareks, katera jo je premagala in tako je Ines osvojila odlično 2. mesto in tako popravila svojo najboljšo uvrstitev na državnih prvenstvih.
Simon Mohorovič je v kategoriji do 66kg prav tako osvojil 2. mesto. V prvih dveh borbah je premagal Milana Stankoviča in Timoteja Verdela in se uvrstil v finale, kjer ga je tako kot lani čakal Rok Drakšič. Simon je po odlični borbi izgubil z rezultatom 5:0 proti Roku Drakšiču in tako osvojil naslov državnega podprvaka.
V isti kategoriji (do 66kg) je nastopil tudi Jure Kuralt, ki je po uvodnem porazu proti Marcelu Ognjenoviču premagal Saida Murtiča in Tima Kovačiča, ter v borbi za tretje mesto izgubil z Timotejem Verdelom in osvojil končno 5. mesto.

3. mesta so osvojili Brigita Mardjonovič, Branka Mirjanič, Luka Kuralt in Jan Ratej.
Brigita Mardjonovič (do 57kg) je prvo borbo izgubila proti Katji Rigelnik in nato v borbi za 3. mesto premagala Asjo Babič.
Branka Mirjanič, ki je nastopila v isti kategoriji kot Raša Sraka (do 70kg) je premagala Tadejo Hozjan, Ajo Gačnik Zupanc ter izgubija z Rašo Sraka. V borbi za 2. mesto je po sodniški odločitvi izgubila z Anko Pogačnik.
Luak Kuralt, ki je nastopil v kategoriji do 60 kg, je do polfinala premagal Tima Toplaka, Žigo Cankarja ter v polfinalu izgubil z kasnejšim in tudi lanskoletnim državnim prvakom Matjažem Trbovcem. V borbi za 3. mesto je premagal Dorjana Jamniška.
Jan Ratej, ki je tokrat nastopil kategorijo višje (nad 100kg) je bil 1. borbo prost, drugo izgubil proti Mitji Jenušu in v borbi za 3. mesto premagal Nejca Kučana.
Poleg zgoraj omenjenih je nastopil tudi Igor Potparič, ki je ostal tokrat brez uvrstitve, saj mu je žreb 1. borbo namenil državnega prvaka Tadeja Čeha, drugo pa lanskoletnega državnega prvaka Žigo Vuzma.