IGOR POTPARIČ DRŽAVNI MLADINSKI PRVAK

Avtor: Miro B.
Datum: 10. 04. 2011
V soboto 9.4. je bilo v Slovenski Bistrici državno mladinsko prvenstvo za mladinke in mladince.

Iz judo kluba Bežigrad se je državnega prvenstava udeležilo 14 judoistov in judoistk od tega smo imeli 6 finalistov in 9 medalj.

Najbolje se je odrezal Igor Potparič ki je dokazal, da v kategoriji do 73 kg v sloveniji nima konkurence. Brez kakšnih problemov je osvojil 1. mesto.

Državni prvak do 73 kg - IGOR POTPARIČ

Srebrne medalje oz. 2. mesta so osvojili:
-V kategoriji do 60 kg je v finalu, po tem ko je bil praktično celo borbo boljši nasprotnik, v podaljšku borbe paden in tako osvojil 2. mesto Luka Kuralt.
-Podobno je bilo tudi pri Brigiti Mardjonovič, ki je v kategoriji do 57 kg že vodila, vendar je potem padla proti nasprotnici iz Celja.
-Odlično se je odrezal tudi Jure Kuralt v kategoriji do 66kg ko do finala praktično ni imel dostojnega nasprotnika, v finalu pa se je pomeril z nesoprnim favoritom Andražem Jerebom, ki pa se mu je Jure dobro postavil po robu saj ga je Jereb zmagal le na yuko.
-V kategoriji do 63kg je drugo mesto osvojila Patricija Brolih.
-Do 78kg pa je srebro pripadlo Tini Pestotnik.

Tretja mesta so osvojili Barbara Bizilj (do 52kg), Petra Bedene (do 57kg) in Jan Kern (do 55kg).