IRŠIČ 2011 V ZNAMENJU BEŽIGRADA

Avtor: Miro B.
Datum: 07. 11. 2011

Judo klub Bežigrad se je turnirja udeležil z moškim delom kadetske ter članske ekipe.

Med člani so nastopali:
-Janez Vidmar do 60kg
-Simon Mohorovič do 66kg
-Luka Kuralt do 66kg
-Jure Kuralt do 66kg
- Aljaž Sedej do 81 kg

V kategoriji do 60kg je nastopil Janez Vidmar. Ker so bili samo štirje in so imeli vsak z vsakim je zaradi tehničnih točk Janez pristal na 4. mestu.

Do 66kg smo imeli kar 3 predstavnike.
Simon je bil na eni strani žreba in je do finala premagal 3 nasprotnike vse hitro in na ippon. Na drugi starani pa sta bila Jure in Luka Kuralt, ki sta se do polfinala sprehodila prav tako hitro z ipponi. V polfinalu pa sta se pomerila med seboj za uvrstitev v finale. Po izredno izenačenem dvoboju je Luka presenetil Jureta ter zmagal z ipponom ter se uvrstil v finale, kjer ga je čakal Simon.
Jure Kuralt je nato imel borbo za 3. mesto, kjer ni dovolil presenečenja ter hitro in učinkovito zaključil dvoboj ter si priskrbel bron.
V finalu pa je Simon Mohorovič premagal mlajšega kolega iz ekipe Luko Kuralta ter tako osvojil 1. mesto ter denarno nagrado.

V kategoriji do 81 kg je po dolgem času na Slovenske tatamije stopil zotet Aljaž Sedej.
Aljaž Sedej je dokazal zakaj je najboljši v Sloveniji in gladko opravil z vsemi nasprotniki ter osvojil 1. mesto ter denarno nagrado.

V kategoriji do 90 kg je nastopil trener judo kluba Bežigrad, ki prihaja iz Japonske in je na turnirju tudi nastopil za Japonsko - Yuki Kubota.
Yuki je pokazal svoj široki izbor tehnik ter premagoval vse brez problemov ter prav tako slavil zlato medaljo.

-Jan Hvalec

V kategoriji do 50kg sta nastopila Matej Vidmar ter Jan Bakija, člana Bežigrada. Tokrat je Jan osvojil 2. mesto, Matej pa 3. mesto.

V kategoriji do 60kg smo imeli kar 4 predstavnike in sicer: Janeza Vidmarja, Jana Košaka, Jana Kerna in Mateja Hvalca. Na eni starani sta nastopila Jan Košak in MAtej Hvalec, na drugi pa Janez Vidmar ter Jan Kern. V kategoriji do 60 je nastopil tudi Adrian Gomboc, ki je letos osvojil bron na evropskem prvenstvu, vendar mu je že prvi tekmovalec Luka Harpf predstavljal preveliko oviro na poti do uvrstitve. Jan Košak je nato v naslednji borbi premagal Luko Harpfa ter tako zapečati usodo Gomboca, ki je na domači tekmi ostal brez uvrstitve. Jan Košak je premagoval vse svoje nasprotnike vse do finala, medtem ko je Matej Hvalec po 2 zmagah in 2 porazih osvojil 7. mesto. Na drugi starani žreba sta se borila Janez Vidmar ter Jan Kern. Oba sta se brez problemov prebila do polfinala, kjer sta se pomerija za uvrstitev v finale. V borbi je bil boljši Janez Vidmar, ki je na koncu zmagal po sodniški odločitvi.
V finalu sta se pomerila Janez Vidmar ter Jan Košak, kjer je bil boljši prvi - Janez Vidmar.

V kategoriji do 66kg smo imeli v ognju Martina Hojaka ter Jana Hvalca. Martin je s štirimi zmagami in prav toliko ipponii osvojil 1. mesto, Jan Hvalec pa je na koncu osvojil 3. mesto.

Kadetska ekipa JK Bežigrad, ki je prejela pokal za skupno zmago na Iršičevem memorialu 2011!

Slike s tekme si lahko ogledate na naši foto galeriji!