DARKO PETELINŠEK EVROPSKI PRVAK!!!

Avtor: Miro B.
Datum: 11. 11. 2011

Darko je nastopil na Evropskem veteranskem prvenstvu v starostni kategoriji M2 (od 36 do 40 let) ter v kategoriji nad 100 kg.

Darko je v prvi borbi z ipponom premagal Thomasa Freeseja iz Nemčije. V polfinalu je premagal Andreya Botikova iz Ruseje prav tako na ippon ter se tako uvrstil v finale.

V finalu mu je stal najboljši v Ruski ekipi in sicer Grigory Garyants. Po izredno izenačenem rednem delu sta nadaljevala borbo v podaljšku in sicer tako imenovanemu "golden scoru". Darko je z učinkovito proti tehniko vrgel nasprotnika, vendar so sodniki ocenili, da je bilo premalo za točko in tako je na koncu Darko zmagal po sodniški odločitvi in postal evropski prvak.

Darko je s tem dosegel najboljšo Slovensko uvrstitev na evropskih veternaskih prvenstvih.