ALJAŽ SEDEJ ZOPET ZLAT MED SVETOVNO ELITO

Avtor: Miro B.
Datum: 12. 11. 2011

Aljaž Sedej je včeraj (petek 11.11.) nastopil na svetovnem pokalu v Apii na Samoi.

Aljaž Sedej je v kategoriji do 81 kg, kjer so nastopili judoisti iz 10ih držav, suvereno osvojil prvo mesto, saj je v 4 borbah dosegel 4 ippone in en wazari. Vse svoje tekmece je premagal na ippon - največja možna zmaga.

Aljaž se je v prvi borbi pomeril in prvega ipponiral Avstralca Jordana Smitha. Drugi je prišel na vrsto Thomas Davis iz Velike Britanije. V polfinalu je hotel Aljažu preprečiti pot v finale Turk Ahmet Sari, vendar je bil to "račun brez krčmarja", saj ga je Aljaž najprej vrgel na wazari in nato še na ippon.
Podobno se je zgodilo tudi v finalu, ko mu je nasproti stal Kanadčan Antoin Valois-Fortier, katerega je prav tako premagal na ippon in tako osvojil zlato medaljo.

Aljaž Sedej se je s to zmago v svetovnem pokalu in z dobljenimi dodatnimi 100 točkami na svetovni lestici, zopet uvrstil med potnike na Olimpijske igre v Londonu 2012.

Danes bo na tatamije stopila tudi Raša Sraka v kategoriji do 70 kg, kjer pričakujemo podoben razplet.

Zmagovalec svetovnega pokala v Apii - Aljaž Sedej!!!
ČESTITKE ALJAŽU IN TRENERJU GREGI BRODU!!!