ALJAŽ ZOPET ODLIČEN NA GRAND PRIX-U

Avtor: Miro B.
Datum: 21. 11. 2011
Aljaž Sedej je po osvojitvi zlata na svetovnem pokalu v Samoi tokrat posegel po srebru na Grand Prixu v Amsterdamu.

Aljaž Sedej je nastopil v kategoriji do 81kg, kjer so nastopili najboljši borci v tej kategoriji in nosilci iz svetovne rang lestvice.
Nastopilo je več kot 40 judoistov.
Aljaž Sedej je začel odlično in mlel konkurenco na svoji poti.
V prvi borbi je premagal Švicarja Mischo Eggerja, v drugi borbi je bil prost, ker ni prišel Črnogorski predstavnik Srđan Mrvaljevič, nato je premagal Francoza Axela Clergeta, zatem je bil v borbi za v polfinale boljši od Beloruskega predstavnika, Aliaksandra Stsiashenke.
V polfinalu se je spoprijel z bivšim svetovnim prvakom Rusom Ivanom Nifontovim. Aljaž tudi tu ni popustil in odličnega Nifontova zmagal z popolnim izkupičkom ter se tako uvrstil v finale, kjer ga je čakal še en Francoz Alain Schmitt.
V finalu je Aljaž začel odlično in povedel na yuko,natu mu je popustila koncentracija, kar je izkoristil Schmitt ter zaključil borbo sebi v prid.
Kjub temu pa je Aljaž dosegel odlično 2. mesto, ter dodatne točke za olimpijske igre.

V izredno močni konkurenci v kategoriji do 70 kg pa je nastopila Raša Sraka Vukovič, ki je začelo odločno ter v prvi borbi na hrbet položila Marloes Van Mourik iz Nizozemske. V drugi borbi je bila z ipponom boljša tudi od vedno neugodne Španke Marie Bernabeu.
V borbi za v polfinale ji je nasproti stala svetovna prvakinja iz leta 2009 Kolumbijka Yuri Alvear, ki je tokrat z minimalno prednostjo premagala še ne po poškodbi pripravljeno Rašo.