BEŽIGRAJČANI BLESTELI NA DRŽAVNEM KADETSKEM PRVENSTVU

Avtor: Miro B.
Datum: 06. 02. 2012
Na državnem kadetskem prvenstvu, kjer so nastopili vsi najboljši slovenski judoisti in judoistke se je lepo videlo kateri klub ima najboljše kadete in kadetinje.
Naši judoisti so pobrali kar 5 naslovov državnih prvakov, najbljiže pa nam je bil celjski Sankaku z dvema naslovoma.

V Bežigradu so državni prvaki postali:
-MATEJ VIDMAR
-MARTIN HOJAK
-TOMAŽ CVETKO
-BARBARA BIZILJ
-PATRICIJA BROLIH

Matej Vidmar je slavil v kategoriji do 50kg. Po vrsti je premagal Kukovca iz Olimpije, Škofica iz Golovca, Štarkla iz Sankaka in v finalu učinkovito na ippon še Dimovskega iz Olimpije.

Martin Hojak je blestel v kategoriji do 66kg, kjer ni bilo judoista, ki bi lahko ogrozil Martina.
V prvi borbi je imel Osterca iz Ljutomera, v drugi je premagal Ferenca iz Lendave, nato Čeha iz Impola ter v finalu še Kranjca Požarja iz Šiške.

Tomaž Cvetko je osvojil naslov v kategoriji do 73kg.
V prvi borbi je Tomaž na hrbet spravil Hudeja iz Šiške. V drugi borbi je bil boljši od Žnidaršiča iz Alpine, ter v polfinalu od Gala iz KBV Lendave. V finalu se mu je nasproti postavil Kovič Jan iz Šiške, ki pa ni dogo zdržal na tatamiju, saj je Tomaž predčasno končal borbo z ipponom.

Barbara Bizilj je upravičila vlogo favoritinje v kategoriji do 57 kg in pokazala, da v Sloveniji nima konkurentke.
Barbara je po vrsti premagala Reven iz Alpine, Perkovič iz Golovca in Bohinc iz Šiške v finalu in tako zasluženo osvojila zlato.

Po pričakovanju je v kategoriji do 63kg gospodovala Patricija Brolih, ki je zopet dokazala, da v Sloveniji med kadetinjami nima konkurence.
Patricija je vse svoje borbe končala predčasno z ipponom.
Po vrsti je premagala Frantar iz Triglava, Artač iz Polyteama in v finalu še klubsko kolegico Petro Opresnik.

Od naših pa so se dobro odrezali tudi ostali judoisti in judoistke saj smo imeli poleg zlatih tudi srebrne in bronaste medalje.

V kategoriji do 60 kg je slovenski podprvak postal Jan Kern, ki je spustil zadnji teden treningov zaradi bolezni in zato klonil le v finalu po sodniški odločitvi in tako osvojil srebrno medaljo.

V kategoriji do 63 kg je poleg Patricije Brolih blestela tudi Petra Opresnik, ki je morala priznati premoč le klubski kolegici Patriciji in je tako še kot starejša deklica postala slovenska kadetska podprvakinja.
Punci sta tako pokazali Bežigrajsko prevlado v kategoriji do 63kg.

Odlična bronasta odličja pa so osvojili:
-Maja Eberhard v kategoriji do 52kg
-Lana Korun v kategoriji do 57kg
-Maraya Vlaj Koščak v kategoriji do 66kg

Ostale rezultate naših borcev in bork si lahko ogledate na straneh JUDO ZVEZE SLOVENIJE, slike pa v naši fotogaleriji.