Datum: 19. 02. 2012

Dva povratnika po poškodbah in oba zadovoljna iz Nemčije.

Raša Sraka Vukovič in Aljaž Sedej sta ta vikend nastopila na zadnjem letošnjem Grand Prix-u, ki šteje za kvalifikacije za Olimpijske igre, ter navdušila s svojimi borbami.

RAŠA SRAKA na stopničkah v Nemčiji

Raša Sraka je v kategoriji do 70 kg osvojila zasluženo 1. mesto. Vseh 5 borb je Raša dominirala nad svojimi nasprotnicami.
Po vrsti je premagala Niang (MAR) na ippon, v drugi borbi je prav tako predcasno z ipponom premagala Barbieri (ITA) v borbi za polfinale Alvear (COL) ter v polfinalu Kubanko Cortes Aldamo.
V finalu se ji je poizkušala po robu postaviti Brazilka Portela, vendar je lahko dosegla le to, da se je Raši upirala, da je Raša ne bi ipponirala, ter tako izgubila na kazni.
Raša je tako dobila pomembnih 200 točk za uvrstitev ter za boljšo pozicijo na OI 2012.

Zlata RAŠA SRAKA

V kategoriji do 81 kg se je po poškodbi vrnil tudi Aljaž Sedej. Aljaž je bil zaradi uvrstitve na svetovni lestvici nosilec na tekmovanju in tako prost 2 kroga, kjer je v borbi za četrtfinale čakal zmagovalca med Kanadčanom, Madžarom in Korejcem. Zmagal je slednji - Jung (KOR), katerega pa je potem brez večjih problemov premagal Aljaž. v borbi za v četrtfinale pa ga je čakal domačin ter zadnji olimpijski prvak v tej kategoriji - Ole Bischof (GER). Aljaž je dvoboj začel odlično ter Nemca pripeljal do kazni, saj je bil Aljaž prepričljivo boljši, dokler ga ni Bischof presentetil ter z ipponom predčasno končal borbo sebi v prid. Bischof je Dusseldorf tudi zmagal.
S tem pa je Alaž pridobil pomembne točke za nastop na Olimpijskih igrah 2012.

Z vsakim turnerjem bliže Olimpijskim igram 2012 - ALJAŽ SEDEJ

Sedaj ju čakajo še naporni treningi v Nemčiji odkoder se bosta odpravila na svetovne pokale v Varšavo (Raša) ter v Prago (Aljaž).