DRŽAVNO PRVENSTVO MLAJŠIH DEČKOV IN DEKLIC

Avtor: Miro B.
Datum: 12. 03. 2012

V nedeljo 11.3. je v Slovenj Gradcu potekalo državno prvenstvo za mlajše dečke in deklce, katerega se je udeležila tudi množična ekipa Judo kluba Bežigrad.

S 3 zlatimi, 5 srebrnimi, 4 bronastimi ter 5 petimi in 6 sedmimi mesti, je bil naš klub najuspešnejši.

Naj prej moramo pohvaliti najboljše v svojih kategorijah. Državni prvaki so postali:

KAJA KAJZER
Kaja je nastopila v kategoriji do 44 kg, kjer je ponovila uspeh iz lanskega leta ter zopet postala državna prvakinja.
Letos je njen uspeh toliko večji, ker se je Kaja na državnem prvenstvu vrnila po nekaj mesečni odsotnosti po poškodbi in to na najboljši možen način - z zlatom!

MIHA OZMEC
Miha je nastopil v najmnožičnejši kategoriji in sicer jih je bilo do 38kg kar 39 tekmovalcev.
Miha je bil, po lanskoletnem srebru na državnem prvenstvu, odločen osvojiti zlato medaljo. To mu je z odličnimi borbami tudi uspelo.

MARKO VRHOVNIK
Marko je sodil med favorite v kategoriji do 42 kg, saj je na zadnjih 4 tekmah kar trikrat zmagal.
Marko je vlogo favorita suvereno potrdil ter osvojil naslov državnega prvaka ter si nadel zlato medaljo.

Poleg državnih prvakov pa je potrebno pohvaliti tudi ostale noslice medalj, predvsem pa srebrne saj so nekateri od naših borcev morali priznati premoč Kaji, Mihi in Markotu.

Viceprvaki ter noslici srebrnega odličja:
-Stefan Veljkovič
Premagoval vse tekmece ter klonil šele v finalu z Miho Ozmecom
-Žan Strmec
V težkih borbah, kjer je nastopil proti izrednim borcem je Žan prav blestel. Šele v finalu je moral priznati premoč Marku Vrhovniku
-Taja Bedene
Po izrednih borbah, kjer je Taja navdušila, je morala šele v finalu priznati premoč Kaji Kajzer