EVROPSKI KADETSKI POKAL - ZAGREB

Avtor: Miro B.
Datum: 12. 03. 2012
V soboto 10. in nedeljo 11.3. je potekal Evropski kadetski pokal v Zagrebu, Hrvaška.

Tekmovanja se je udeležila tudi ekipa kadetov in kadetinj Judo kluba Bežigrad.

Odlično se je odrezala evropska vice prvakinja iz preteklega leta Patricija Brolih, ki je pokazala, da gre tudi letos resno računati z njo na največjih tekmah.

SREBRNA PATRICIJA BROLIH
Patricija je nastopila v kategoriji do 63kg, kjer je po vrsti premagala predstavnice Poljske, Avstrije, Francije ter v polfinalu še reprezentantko Srbije.
V finalu pa je po izredno izenačeni borbi izgubila z Madžarko, kjub temu pa je Patricija izpolnila normo za nastop na Evropskem prvenstvu, za katerega se sedaj lahko v miru pripravi.

Dobro sta nastopila tudi Barbara Bizilj (do 57kg) ter Martin Hojak (do 66) z osvojenimi 9. mesti.

Barbara je premagala Poljakinjo ter Francozinjo nato pa izgubila proti Nemki, v popravnih borbah pa je najprej premagala Italijanko nato pa po napaki izgubila z Romunko ter prišla do 9. mesta.

Martin pa je v kategoriji do 66kg izgubil prvo borbo s kasnejšim zmagovalcem iz Bosne in Hercegovine, nato pa je v popravnih borbah premagal Italijana ter tako osvojil 9. mesto.

Ostali naši judoisti in judoistke tokrat nislo bili toliko uspešni, jih pa že čez dober mesec čaka naslednji Evropski pokal in sicer v Čeških Teplicah.