Najuspešnejše leto doslej

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 16. 01. 2002
Naši tekmovalci in tekmovalke so lani dosegli nekaj imenitnih rezultatov. Urška žolnir (do 63 kg ) je na tekmovanju za veliko nagrado žpanije v Sevilli osvojila prvo mesto, na svetovnem prvenstvu v Munchnu je bila peta. Raša Sraka ( do 70 kg ) je zmagala na svetovnem pokalu v Sofiji, zmagala pa je tudi na sredozemskih igrah. Klemen Ferjan ( do 81 kg ) je zmagal na svetovnem pokalu v Leondingu. Damjan Petek ( do 100 kg ) je osvojil sedmo mesto na evropskem prvenstvu v Parizu. Kristina Dečman ( do 78 kg ) je v Budimpešti osvojila naslov evropske mladinske prvakinje.
"Minula sezona je bila najuspešnejša v zgodovini slovenskega juda. Dosežki so dober obet pred letošnjim evropskim članskim prvenstvom v Mariboru. To sovpada s 50-letnico organiziranega juda v Sloveniji, kar nas še dodatno zavezuje, da se izkažemo kot dobri prireditelji in gostitelji in da dosežemo tudi vidne rezultate. Edino člansko kolajno za slovenski judo na evropskih prvenstvih je davnega leta 1969 v belgijskem Ostendeju osvojil Stanko Topolčnik ( do 63 kg ), zato je čas, da kateremu izmed naših uspe podoben podvig. Lahko že potrdim, da bo v času prvenstva v Mariboru na državniškem obisku v Sloveniji predsednik Rusije Vladimir Putin, ki si bo tudi ogledal prvenstvo, "je dejal Bogdan Gabrovec, predsednik JK Slovenije.
O pripravah na evropsko člansko prvenstvo je spregovoril direktor EURO judo 2002 Milan Lorenci."Prvenstvo se bo začelo 16.maja, torej natanko čez štiri mesece. Organizacijski odbor dela s pospešeno vnemo, največ dela pa nas čaka na marketinškem področju. Decembra lani je na obisku v Mariboru predsednik evropske judo zveze Marius Vizer, ki je bil zelo zadovoljen po razgovorih s člani organizacijskega odbora in po ogledu dvorane Tabor."
Ob koncu so podelili priznanja najboljšim v minulem letu. Judoist leta 2001 je Klemen Ferjan, judoistka Raša Sraka, oba iz JK Bežigrad, ta klub pa je bil v letu 2001 tudi najuspešnejši.