Pet naših judoistk na stopničkah - Dobre uvrstitve slovenskih judoistk na svetovnem pokalu v Sofiji

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 04. 02. 2002
V soboto sta se s tretjima mestoma izkazali Maja Oblak (do57kg) in Raša Sraka (do70kg). Oblakova je premagala tekmice iz Jugoslavije, Bolgarije, Francije in Portugalske, izgubila pa proti Grkinji. Sraka je ugnala predstavnice Poljske, Japonske in Romunije, po podaljšku pa izgubila proti Kanadčanki. Včeraj so se izkazale še Regina Jernejc in Urška žolnir (obe do63kg)ter Kristina Dečman (do70kg). Jernejčeva je bila druga, potem ko je premagala predstavnice Danske, Portugalske in Francije, v finalu pa izgubila proti Japonki Tokuhisevi. žolnirjeva je bila mesto slabša, do tretjega mesta pa se je prebila po zmagah proti Grkinji, žpanki in Francozinji, zatem je bila tudi zanjo usodna Tokuhiseva, v boju za tretje mesto pa je premagala Portugalko Fonescovo.
Dečmanova je bila prav tako tretja; najprej je odpravila Poljakinjo, zatem Francozinjo, nato izgubila proti Portugalki, v boju za tretje mesto pa premagala Kanadčanko Cottonovo. Blizu odličja je bila tudi Petra Nareks (do52kg), ki je v boju za tretje mesto izgubila s Portugalko.
Manj uspeha so imeli fantje. Solidne uvrstitve so dosegli Slobodan Matarugič (do60kg), Gregor Greif (do90kg) in Aljaž Rogelj (nad100kg), ki so osvojili deveta mesta.
"Z dosežki v Sofiji smo lahko zelo zadovoljni. Ne spomnim se, da bi kdaj osvojili pet odličij. Dekleta so še enkrat dokazala, da so sposobna za najvišje dosežke in da lahko na evropskem prvenstvu maja v Mariboru presenetijo. Med fanti lahko pohvalim Matarugiča, Roglja, Greifa in Kirbiša," je nastop naših ocenil Franc Očko, generalni sekretar JK Slovenije.