Lovorika v Sarajevo, domačim pet zmag

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 15. 04. 2002
Med njimi je bil tudi Amel Mekić, peti z lanskega svetovnega prvenstva, ki je bil tudi prvi favorit v absolutni kategoriji, slednja pa je veljala za Baumgartnerjevo lovoriko.Dvajsetletni bosanski reprezentant je upravičil vlogo favorita, ob njem pa so se v tekmovanju po kategorijah odlično odrezali tudi slovenski judoisti, ki so osvojili pet prvih mest.
Gledalci so videli nekaj zanimivih in kakovostnih dvobojev, zadovoljen pa je bil tudi selektor slovenske reprezentance Jože žkraba: "Reprezentantom, za katerimi so bazične priprave, se je pokazala utrujenost, kljub temu pa so nekateri dokazali, da so že v dobri formi. Sedaj fante čaka nadaljevanje priprav po klubih, 20.aprila pa odpotujemo na Madžarsko, kjer bomo pilili formo na blazinah."
Amel Mekić je dokazal, da gre za izjemno nadarjenega judoista. V kategoriji do 100 kg in v absolutni kategoriji je kot za šalo mlel tekmece. V finalu absolutne kategorije je brez težav premagal Slovaka Molnarja in se ovenčal z Baumgartnerjevo lovoriko. Izmed reprezentantov so iz različnih razlogov manjkali Vrbančič, Jankovski, žimic in Petek.
Tekmovanje v dvorani Tabor je bilo tudi generalka pred evropskim članskim prvenstvom od 16. do 20. maja v Mariboru. Prireditelji so preizkušnjo opravili z odliko, saj je tekmovanje potekalo brezhibno. "Do prvenstva Stare celine nas čaka še veliko dela, toda prepričan sem, da bodo tekmovalci, trenerji in njihovi spremljevalci zadovoljni zapuščali Maribor," pravi direktor Euro judo 2002 Milan Lorenci.