Petra do brona

Avtor: jud
Datum: 17. 05. 2002
MARIBOR, 17. - Slovenski judo je že včeraj, prvi dan 51. članskega evrospkega prvenstva v dvorani Tabor dosegel enega izmed vrhuncev. Zanj je poskrbela 19-letna članica celjskega judo kluba Sankaku Petra Nareks, ki je osvojila bronasto odličje v kategoriji do 52 kilogramov. To je po 33 letih druga kolajna za slovenski judo na članskih evropskih prvenstvih - prvega je leta 1969 v Ostendeju osvojil Bistričan Stanko Topolčnik.

Nareksova je bila na pragu še večjega uspeha, a je v polfinalu naletela na izkušeno žpanko Carrascoso. Čeprav je naša judoistka dvoboj začela odločno, je tekmica kmalu prevzela pobudo na blazini in v drugi minuti ji je uspel zmagoviti met. V boju za tretje mesto je Nareksova že v prvi minuti premagala Italijanko Maddaloni in dosegla enega največjih uspehov slovenskega juda doslej, ki ga je navdušeno pozdravilo tudi okrog 3.000 gledalcev.

Uspeh Nareksove je dopolnila njena klubska kolegica Nives Perc, ki je v kategoriji do 48 kilogramov osvojila peto mesto, medtem ko so Sašo Kirbiš (do 60 kilogramov), Aleš Vrbančič (do 66 kilogramov) in Lucija Polauder (absolutna kategorija) izpadli v prvem krogu. Danes bo na blazine spet stopila peterica slovenskih judoistov.

Novi evropski prvaki so postali Francoz Douma (do 60 kg), Madžar Ungvari (do 66 kg), Francozinja Jossinet (do 48 kg), Britanka Singletonova (do 52 kg), nova absolutna prvaka pa sta Nemka Gerberjeva in Nizozemec Van Der Geest.