Biser je zalesketal

Avtor: Miha žimnovec
Datum: 16. 09. 2002
Sašo Jereb mladinski svetovni podprvak v judu
Čedžu – V Južni Koreji se je včeraj končalo mladinsko svetovno prvenstvo v judu, na katerem je Sašo Jereb z 2. mestom v kategoriji do 73 kg poskrbel za največji uspeh slovenskega juda na velikih mladinskih tekmovanjih. S kolajnami na MSP se lahko od naših judoistov pohvalijo le še »bronasti« Anton Leskovar (leta 1975), Klemen Ferjan in Raša Sraka (oba 1998).

Jereb je na poti do finala po vrsti premagal Kitajca Rongronga Shija, Chia-Weija Wuja iz Tajvana, Argentinca Emmanuela Lucentija, Francoza Alaina Schimitta, v sklepnem obračunu pa je po izenačenem boju šele po podaljšku s t. i. zlato točko izgubil z Brazilcem Leonardom Guilheirom.
Devetnajstletni judoist ljubljanske Olimpije je tako kronal uspešno sezono, v kateri se je med drugim okitil z naslovom članskega državnega prvaka, nanizal zmagi na mladinskih evropskih pokalih v Paksu in Jičinu ter osvojil 1. mesto na uglednem tekmovanju Tree Tori v Italiji. To je sicer tretja velika lovorika za študenta 2. letnika Fakultete za šport po bronu na olimpijskih dnevih mladih v Esbjergu (1999) in lanskem srebru na MEP v Budimpešti. »Sašo je pravi biser. Gre namreč za zelo nadarjenega judoista z izjemnim pristopom in značajem borca,« na račun Jereba ni skrival s pohvalami selektor slovenske moške judoistične reprezentance Jože žkraba.
V Južni Koreji se je v lepi luči predstavila tudi Lucija Polavder (nad 78 kg), ki je zasedla 7. mesto, do uvrstitve pa se je dokopal še devetouvrščeni Matjaž Ceraj (nad 100 kg), medtem ko so Maja Oblak (do 57 kg), Andrej Pavlin (do 60 kg) in Primož Ferjan (do 90 kg) ostali praznih rok. Mi. ž.