Datum: 18. 11. 2002
Slovenci po petih
letih brez kolajne

Deveti mesti, ki sta si ju v Rotterdamu priborila bežigrajska judoista Maja Oblak (do 57 kg) in Primož Ferjan (do 90 kg), sta pač manj od pričakovanega in tudi načrtovanega izkupička.

Oblakova, ki je bila ob Nives Perc naša glavna adutka za vidnejšo uvrstitev, je v soboto sicer odlo(i)čno začela boje na nizozemskih blazinah. V uvodnem krogu je z 10:0 ugnala Romunko Micujevo, nato pa prav tako z ipponom še Francozinjo Labarrerjevo in kazalo je že, da 19-letne Ljubljančanke nihče ne more ustaviti. Toda že v 3. krogu je Bežigrajčanka nepričakovano z 0:10 klonila pred Grkinjo Boukovalo in potem v repešažu tesno z 0:3 še pred Nizozemko Wetzerjevo, s čimer se je tekmovanje zanjo tudi končalo.
Slast zmage je od naših okusil le še Ferjan, ki je moral v 1. krogu z ipponom priznati premoč kasnejšemu prvaku Gruzijcu Bodaveliju. Na 1. popravnem izpitu je 17-letni Celjan s 7:0 odpravil Poljaka Paneka, na drugem pa z 0:10 izgubil z Madžarom Rajcsanyijem in se poslovil od prvenstva. Slovenskim judoistom Andreju Pavlinu (do 60 kg), Marku Faflji (do 66 kg), Edisi Imamoviču (do 81 kg) in Nives Perc (do 48 kg), ki so v Rotterdamu ostali brez zmag in uvrstitev, se je včeraj pridružil še Matjaž Ceraj (nad 100 kg). Naša judoistična reprezentanca tako prvič po letu 1997, ko je bilo MEJP v Ljubljani, ni osvojila niti ene kolajne na mladinskem evropskem prvenstvu.