Petkovšek in Sraka športnika Ljubljane

Avtor: sta
Datum: 12. 12. 2002
SiOL.net, 12.12.2002, 17:52

Ljubljana, 12. decembra (STA) - Telovadec Mitja Petkovšek, srebrn na evropskem in svetovnem prvenstvu, ter judoistka Raša Sraka, bronasta v kategoriji do 70 kilogramov na evropskem prvenstvu v Mariboru, sta bila izbrana za športnika Ljubljane v letu 2002. Za najboljšo ekipo v kolektivnih športnih igrah so bili proglašeni rokometaši Mobitela Prul 67, aktualni slovenski državni in pokalni prvaki, najboljša ekipa v individualnih športnih panogah pa so postali kajakaši Jaka Jazbec, Jernej Korenjak in Aleš Kuder, ki so na svetovnem prvenstvu v spustu v italijanski Val Sesiji osvojili peto mesto.

V moški konkurenci je drugo mesto osvojil plavalec Peter Mankoč, tretji pa je bil telovadec Aljaž Pegan. Med ženskami se je za Srako uvrstila atletinja Alenka Bikar, tretja pa je bila kickboksarka Larisa Kotnik. Za najboljše trenerje so razglasili Edija Kolarja (gimnastika), Kasima Kamenico (rokomet) in Janoša Pawlowskega (judo).

Posebno priznanje za najbolj športno potezo v letu 2002 so dobile Mateja žimic, Nataša Nakrst in Anja Cerut, ki so se na tekmovanju v duatlonu v žkofji Loki odpovedale denarnim nagradam in jih podarile v humanitarne namene. Posebno nagrado komisije za priznanja žportne zveze Ljubljana sta dobila skakalca Damjan Fras in Peter žonta, člana bronaste olimpijske reprezentance iz Salt Lake Cityja ter plesno društvo Kazina za izjemne uspehe svojih plesalcev na različnih mednarodnih tekmovanjih.

Priznanja za življensko delo so podelili amaterskima športnima delavcema Mihaelu Verbiču (Ljubljanski plesni klub) in Svetozarju Gučku (Sokol Bežigrad), Dnevnikove športne štipendije v višini 23.000 slovenskih tolarjev mesečno pa bodo prejemali kajakaš Anže Ruden, telovadec Alen Dimic in kolesar Grega Bole.