Mitja Petkovšek in Raša Sraka najboljša športnika Ljubljane

Avtor:
Datum: 13. 12. 2002

Ljubljana – Telovadec Mitja Petkovšek, ki si je na evropskem in svetovnem prvenstvu letos izbojeval srebrni kolajni, in judoistka Raša Sraka, bronasta v kategoriji do 70 kg na majskem prvenstvu stare celine v Mariboru, sta bila izbrana za športnika Ljubljane v letu 2002. Za najboljšo ekipo v kolektivnih športnih igrah so bili proglašeni rokometaši Mobitela Prul 67, najboljša ekipa v individualnih športnih panogah pa so postali kajakaši Jaka Jazbec, Jernej Korenjak in Aleš Kuder, ki so na svetovnem prvenstvu v spustu v italijanski Val Sesiji zasedli 5. mesto. V moški konkurenci je drugo mesto osvojil plavalec Peter Mankoč, tretji pa je bil telovadec Aljaž Pegan. Med ženskami se je za Srako uvrstila atletinja Alenka Bikar, tretja pa je bila kickboksarka Larisa Kotnik. Za najboljše trenerje so razglasili Edija Kolarja (gimnastika), Kasima Kamenico (rokomet) in Janusza Pawlowskega (judo).