Sašo Jereb 3. na svetovnem pokalu v judu

Avtor: Miha žimnovec
Datum: 17. 03. 2003
To velja zlasti za nadarjenega Saša Jereba, ki si je včeraj v kategoriji do 73 kilogramov priboril odlično tretje mesto.

Judoist Olimpije, ki je bil v uvodnem krogu prost, je v nadaljevanju kot za stavo z ipponi spravil na hrbet Poljaka Balando (10:0),Francoza Forta (10:0)in Jugoslovana Mrvaljevića (10:0). V polfinalu se Jerebu računi niso izšli po načrtih, saj je moral priznati premoč Rusu Zaretskiju (0:10), a je nato v boju za tretje mesto ohranil mirne živce, ugnal Madžara Brauna (10:0) in se prvič doslej povzpel na zmagovalni oder na turnirju za svetovni pokal."žal mi je poraza v polfinalu, saj sem imel občutek, da sem boljši od Rusa. Pred dvobojem za tretje mesto pa sem bil kar malo živčen, saj me je Madžar letos enkrat že premagal. Tudi tokrat je tekmec bolje začel, a z uspešnim metom sem ga vendarle prisilil k vdaji in osvojil bronasto kolajno," se je svojega doslej največjega uspeha (dosegel sem ga pač med člani) veselil študent 2. letnika Fakultete za šport, ki je bil lani drugi na MSP v Južni
Koreji.Jerebov podvig je s 5. mestom dopolnil Gregor Greif (Impol, do 90 kg), ki je ugnal Latvijca Sapelko (10:0), Moldavijca Florescuja (3:0) in Poljaka Kuzmniskija (10:0), izgubil pa s Poljakom Matyjaszkom (0:10) in v boju za bron še z Italijanom Alegro (0:5). Do uvrstitev sta se od naših dokopala tudi Klemen Ferjan (Bežigrad, do 81 kg) in Damjan Petek (Impol, do 100 kg), ki sta zasedla 9. mesti.