Judoistom tretja medalja

Avtor: STA
Datum: 31. 07. 2003
Pariz - Četrti dan olimpijskega festivala evropske mladine (EYOF) v Parizu so judoisti Sloveniji priborili še tretje odličje. V kategoriji do 55 kilogramov je Rok Dragšič osvojil srebrno medaljo.

Dragšič je v kategoriji do 55 kilogramov premoč priznal le Ukrajincu Georgiju Zantaraji. Po dokaj izenačenem začetku si je Ukrajinec naslov zagotovil z ipponom. V najšibkejši moški kategoriji do 50 kilogramov je Tadej Časar po dobrem začetku in dveh zmagah nato dvakrat izgubil in osvojil končno deveto mesto. Judoisti so z današnjimi boji na tatamijih zaključili tekmovanje. Slovenska judo reprezentanca je osvojila tri odličja, kar je največ na dosedanjih festivalih, oziroma prav toliko kot leta 1999 na Danskem.

Izmed ostalih športnikov in športnic imajo letos možnosti za odličje le še odbojkarji, ki se bodo v petek v tekmi za tretje mesto pomerili z poražencem drugega polfinala med Nemčijo in Ukrajino. V polfinalu so Slovence gladko v treh nizih premagali Poljaki (-15, -18, -21). Tako ostaja varovancem trenerja Bojana Brulca jutrišnja tekma in borba za prvo slovensko odbojkarsko odličje na velikih tekmovanjih.

Kolesarji so svoj tekmovalni del sklenili s 64-kilometrsko cestno preizkušnjo. 18. mesto Jureta žagarja, 37. Jakoba Čarga in 62. Blaža Furdija je sicer nekaj manj od pričakovanj trenerjev. Dirka je bila odločena v šestem od osmih krogov, ko je pobegnila deveterica kolesarjev, ki jih glavnina do konca ni več uspela ujeti.

Plavalci, pred katerimi je v petek še en tekmovalni dan, so popoldne nastopili s tremi posamezniki v B finalih. Jaka Thaler (2:12,03) je zmagal v malem finalu na 200 metrov delfin, Urška Cvek (25,65) je bila 15. na 50 m prosto, na istem mestu pa je pristala tudi Urša Mohorič (1:09,29) na 100 m hrbtno. V izredno močni konkurenci, ko so nekateri posamezniki plavali celo hitreje od slovenskih absolutnih državnih rekordov, so v dopoldanskih kvalifikacijah ostali plavalci dosegli naslednje izide: Uroš Jedlovčnik (16:24,94) 11. na 1.500 m prosto, Tea Hudovernik (5:32,81) 18. na 400 m mešano, Damir Dugonjič (1:09,35) 19. na 100 m prsno, Urška Mohorič (2:14,25) 21. na 200 m prosto in Marko Jovanovski (25,65) 27. na 50 m prosto.

S tekmovanji so zaključili tudi atleti, zadnji dan je od Slovencev nastopil le Ronald Tomažič, ki je v teku na 2.000 metrov z zaprekami osvojil 17. mesto (7:10,10). Atleti so tako ostali pri izkupičku enega finala Nataše Tomšič v skoku s palico in predzadnjem mestu Tomažiča, ki mu na zaprekah ni bilo treba v kvalifikacije.