Po pričakovanju prvi Impol

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 19. 11. 2003
Ob branilcih naslova bodo na sklepnem turnirju za naslov prvaka, ki bo 6. decembra v Slovenski Bistrici, nastopili še ekipe Iva Reye, Olimpije in Branika Brokerja.

Četrti turnirji so odločali predvsem o tem, katerim klubom se bo poleg Impola in Olimpije, ki sta si že pred tem zagotovila mesto med štirimi najboljšimi, uspela uvrstitev na sklepni turnir. Za dve mesti so se potegovale ekipe Iva Reye, Branika Brokerja in Drave, krajšo pa so potegnili Ptujčani, ki so v neposrednem dvoboju s Celjani ostali praznih rok. Na turnirju v Slovenski Bistrici je celjski Ivo Reya premagal tudi Gorišnico, slednja pa je klonila še proti Dravi in prvenstvo sklenila brez točke na zadnjem mestu in izpadla. Gorišničani so se po turnirju tretjega kroga v Slovenj Gradcu pritožili, češ da so se tekmeci dogovarjali o rezultatih, o pritožbi pa bo odločala tekmovalna komisija JZ Slovenije.

Na turnirju v Juršincih je Impol potrdil, da ima najkakovostnejšo ekipo; premagal je ekipo gostiteljev in Branik Broker, Mariborčani pa so si z zmago proti Juršincem zagotovili nastop na sklepnem turnirju. Turnir v Ljubljani se je končal s pričakovanim uspehom Olimpije, ki je premagala Koroški holding in PJK Triglav, slednji pa je bil boljši od Koroškega holdinga.

Rezultati turnirjev, Slovenska Bistrica: Gorišnica - Ivo Reya 2:5 (20:50), Ivo Reya - Drava 5:2 (43:17), Drava - Gorišnica 4:3 (40:22); Juršinci: Impol - Branik Broker 6:1 (60:10), Juršinci - Branik Broker 2:4 (17:35), Juršinci - Impol 1:6 (10:52); Ljubljana: PJK Triglav - Koroški holding 4:3 (40:30), PJK Triglav - Olimpija 2:5 (15:50), Olimpija - Koroški holding 4:3 (40:27); vrstni red: Impol 15 točk, Olimpija 13, Ivo Reya 12, Branik Broker 10, Drava 8, Koroški holding in Juršinci po 5, PJK Triglav 4, Gorišnica 0.