Avtor: Miha žimnovec
Datum: 24. 11. 2003
S 46 kilogrami več opravila kot za šalo

Blizu kolajni tudi petouvrščena judoistka Nives Perc - Denis Imamovič deveti

Sarajevo - Da teža v judu ne igra odločilne vloge, je včeraj dokazala slovenska reprezentantka Lucija Polavder, ki si je na mladinskem evropskem prvenstvu izbojevala zlato kolajno. Judoistka celjskega Sankakuja je namreč v finalu kategorije nad 78 kg v končni prijem (10:0) ujela Poljakinjo Urszulo Sadnowso, ki je s 127 kg celih 46 kg težja od naše tekmovalke.
"Uspeha nisem pričakovala, sem si ga pa silno želela. Vendar za proslavljanje ne bo časa, kajti že takoj po vrnitvi v domovino se bom začela pripravljati na A pokale, prek katerih si bom skušala izboriti olimpijsk vstopnico," je poudarila 19-letna Polavderjeva, ki je po bronu s članskega EP v Düsseldorfu tako letos osvojila že drugo kolajno na velikem tekmovanju. Na poti do finala je obetavna judoistka iz Griž pri Celju ugnala Francozinjo Sylvanio Caulier (5:0), Belorusinjo Julijo Barisik (10:0) in Nemko Katrin Dittrich (10:0).
Blizu podvigu je bila tudi Nives Perc, ki je v kategoriji do 48 kg zasedla 5. mesto, potem ko je s 7:0 premagala Izraelko Hen Boshri in Madžarko Evo Csernovicki ter z ipponoma klonila pred Amel Bensemain in Michaelo Baschin.
Uvrstitev si je z 9. mestom od naših izbojeval še Denis Imamovič (do 81 kg), praznih rok pa so ostali Maja Uršič (do 63 kg), Igor Trbovc (do 60 kg), Dani Rus (do 66 kg), Primož Ferjan (do 90 kg), Robert Pesjak (do 100 kg) in Damjan Fras (nad 100 kg).
[IMG1]Foto Tadej Regent
Potrdila veliko nadarjenost - Slovenska judoistka Lucija Polavder (v belem kimonu) je bronasti kolajni z letošnjega članskega evropskega prvenstva v Düsseldorfu včeraj v Sarajevu, kjer je moči merilo 330 tekmovalcev iz 39 držav, dodala še naslov mladinske evropske prvakinje.