Datum: 12. 12. 2003
12.12.2003, 19:10
Ljubljana - žportna zveza Ljubljane je podelila priznanja športnikom, ki so najbolj zaznamovali leto 2003. Najboljša športnika slovenske prestolnice sta postala judoistka Raša Sraka in strelec Rajmond Debevec, najboljši ekipi v preteklem letu pa sta bili rokometna kluba Krim Eta Kotex in Prule 67.

Za najuspešnejše trenerje je športna zveza Ljubljane razglasila strelskega trenerja Lojzeta Mikoliča, judoističnega trenerja Janusza Pawlowskega ter oba zdaj že nekdanja rokometna strokovnjaka na klopi najuspešnejših ljubljanskih klubov Toneta Tislja (Krim) in Kasima Kamenico (Prule 67).

Raša Sraka je članica judo kluba Bežigrad in je maja letos v Duesseldorfu med drugim osvojila naslov evropske prvakinje v kategoriji do 70 kilogramov, poleg tega pa je zelo uspešno nastopala tudi na tekmah svetovnega pokala.

Rajmond Debevec je bil letos dvakratni evropski prvak v trojnem položaju v Plznu in sicer tako z veliko kot malokalibrsko puško. S slednjo je letos zmagal tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala, za zaključek sezone pa je na EP z zračnim orožjem v Goeteborgu osvojil še bron. Rokometašice Krima Ete Kotex so se po letu 2001 še drugič veselile naslova evropskih klubskih prvakinj, njihovi kolegi iz Prul 67 pa so kljub vsem finančnim težavam presenetili z uvrstitvijo v polfinale lige prvakov.
[IMG2]
žportna zveza Ljubljane je ob pomoči županje Danice Simšič podelila še celo vrsto drugih priznanj na področju športa. Najboljša športnika študenta sta bila v letu 2003 plavalec Peter Mankoč in alpska smučarka Mojca Rataj, dobitniki priznanj za dosežke na svetovnih prvenstvih so skakalec Peter žonta, veslač Simon Polak, plavalec Igor Majcen, atleta Matic Osovnikar in Marlene Ottey, strelka Zdenka Stolnik in taekwondoist Redžo Ljutič, za dosežke na evropskih prvenstvih pa teniški igralec Andrej Kračman in taekwondoist Ivan Budimir.