Nareksova spet med najboljšimi

Avtor: Miha žimnovec
Datum: 25. 01. 2004
Moskva - Slovenska judoistka Petra Nareks (do 52 kg) je odlično štartala v novo tekmovalno sezono, potem ko je na uvodnem turnirju za svetovni pokal v ruski metropoli osvojila 3. mesto, s katerim si je tako rekoč že zagotovila nastop na poletnih olimpijskih igrah v Atenah.
V uvodnem krogu je 21-letna žalčanka s 3:0 izločila Rusinjo Ljudmilo Hramovo, nato s 5:0 Južnokorejko Kyung Ok Kim in v 3. krogu s 3:0 še Nizozemko Natascho van Gurp ter se uvrstila v polfinale, v katerem je morala priznati
premoč Italijanki Antonii Cuomo. Na zmagoviti tir se je judoistka Sankakuja vrnila v dvoboju za 3. mesto, ko je z ipponom (10:0) ugnala žpanko Ano Carrascoso Zardgozo.
Bežigrajčanka Maja Oblak (do 57 kg) je po zmagah nad žvedinjo Jenny Nyberg (10:0) in Belgijko Marisabel Lomba (10:0) ter porazih z Južnokorejko Mi Yung Yang (0:7) in Japonko Rie Ivafuji (0:10) zasedla 9. mesto. Slabše sta se
včeraj odrezala Sašo Kirbiš (do 66 kg) in Luka Vukovič (do 73 kg), ki sta se od tekmovanja poslovila že po uvodnih bojih, medtem ko se Nives Perc (do 48 kg) in Urška žolnir (do 63 kg) zaradi bolezni nista podali na blazine.
Danes se bodo s svetovno elito spoprijeli Raša Sraka (do 70 kg), Lucija Polavder (nad 78 kg), Denis Rus ter brata Boris (do 81 kg) in Grega Greif (do 90 kg).