Slovenske judoistke uspešne v Moskvi

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 26. 01. 2004
Prva letošnja tekma za svetovni pokal v judu v Moskvi, na kateri je nastopilo 459 judoistov in judoistk iz 47 držav, med njimi tudi devet slovenskih - pet fantov in štiri dekleta - se je končala z imenitnim uspehom naših tekmovalk. Te so osvojile eno drugo in dve tretji mesti.

Za prvo veselje v našem taboru je že v soboto poskrbela Petra Nareks (do 52 kg), ki je po vrsti premagala Rusinjo Hramovo, Južnokorejko Kimovo in Nizozemko Gurpovo, v polfinalu izgubila z Italijanko Cuomo in v dvoboju za tretje mesto ugnala žpanko Carrascoso Zardgozo. Enak dosežek je včeraj uspel Raši Sraki (do 70 kg), ki je zapovrstjo premagala Chisholmovo (Kanada), Tsimašenkovo (Belorusija), Martinovo (žpanija), v polfinalu izgubila z Dadcijevo (Poljska) in v boju za tretje mesto premagala Kimovo (Južna Koreja). Piko na i pri nastopih naših deklet je včeraj postavila Lucija Polavder (nad 78 kg) z drugim mestom. Polavderjeva je premagala Južnokorejko Choi, Poljakinjo Sadkowsko, Turkinjo Kayo, v finalu pa izgubila z Rusinjo Shleyzye. Maja Oblak (do 57 kg) je po dveh zmagah in dveh porazih osvojila deveto mesto.

Sašo Kirbiš (do 66 kg), Luka Vukovič (do 73 kg), Denis Rus ter Boris Greif (do 81 kg) in Grega Greif (do 90 kg) so izgubili uvodne dvoboje.