Urška in Petra dali vetra

Avtor: Miha žimnovec
Datum: 02. 02. 2004
Slovenski judoistki blesteli na tekmovanju za svetovni pokal v Bolgariji

Sofija - Da so zares "vražja dekleta" kakor jim pravijo navijarji, ki so si ta, vzdevek sposodili od nekdaj sijajnih slovenskih alpskih smučark, so naše judoistke še enkrat vse potrdile prvi dan turnirja za svetovni pokal v Sofiji. Petra Nareks in Urška žolnir (obe Sankaku Celje) sta bili namreč spet med dobitnicami kolajn, potem ko sta v konkurenci 203 tekmovalk iz 33 držav osvojili tretji mesti.

Toda začetek za Nareksovo, bronasto in srebrno judoistko z zadnjih dveh evropskih prvenstev v Mariboru in Düsseldorfu, ni bil prav spodbuden, saj jo je v uvodnem krogu z ipponom premagala Belgijka Heylen. že štiri sekunde pred koncem dvoboja je Nareksova vodila, nato pa je bila za hip nepazljiva, kar je tekmica izkoristila. "žkoda, kajti Petra je tako zapravila zanesljivo zmago in prvo mesto na turnirju," je komentiral Marjan Fabjan, selektor slovenske ženske reprezentance.
V nadaljevanju je bila 21-letna žalčanka bolj zbrana, saj je po vrsti nanizala zmage nad žpanko Carascoso (10:0), Rusinjo Hramovo (5:0), Francozinjo Bouhier (5:0) in v boju za bronasto kolajno še Belgijko Taelman (10:0).
Na najnižjo stopničko zmagovalnega odra je stopila tudi žolnirjeva, ki je izločila Italijanko Quintavale (10:0), Romunko Roibu (10:0), Brazilko Ischi (10:0) in Poljakinjo Szczepansko (5:0), premoč pa je morala včeraj priznati le francoski šampionki Decosse (0:10). "Urška se je s točkami, ki jih je osvojila v Sofiji, na evropski jakostni lestvici pomaknila na šesto mesto, tako da je od najboljše peterice, kolikor jih bo potovalo na olimpijske igre v Atene, ne loči več veliko," je bil zadovoljen Fabjan.
Nekaj točk si je z 9. mestom priborila tudi Nives Perc (do 48 kg), praznih rok pa je ostala Regina Jernejc (do 63 kg). Danes bosta na blazine stopili še Lucija Polavder (nad 78 kg, vse Sankaku Celje) in Raša Sraka (Bežigrad, do 70 kg), ki je v Sofiji osvojila že tri zlate kolajne. Bo tako uspešna tudi letosž