Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 16. 02. 2004
V Leondingu in Budimpešti četrta tekma za svetovni pokal v judu

Slovenski judoisti so spet razočarali, vsi so izgubili uvodne dvoboje

Minulo soboto in včeraj je bila četrta letošnja tekma za svetovni pokal v judu. Člani so nastopili v Budimpešti, članice pa v Leondingu. Po pričakovanju so se bolje izkazale judoistke, ki so v Avstriji osvojile dve tretji in peto mesto, medtem ko so judoisti v madžarski prestolnici ostali brez uvrstitve.

V Leondingu, kjer je nastopilo 187 judoistk iz 45 držav Evrope, Azije, Afrike in Amerike, je v soboto za veselje v našem taboru s tretjim mestom poskrbela Urška žolnir (do 63 kg). Celjska judoistka je v prvem krogu premagala Kubanko Gonzalesovo, v drugem Francozinjo Paquetovo, v tretjem pa izgubila z Japonko Maedojevo. V repasažu je nanizala tri zmage - proti Kitajki Wangovi, Nizozemki Schapendoksovi in v boju za tretje mesto proti Britanki Hutchinsovi.

Včeraj je na stopničke stopila tudi Raša Sraka (do 70 kg). Judoistka Bežigrada je bila v prvem krogu prosta, potem pa premagala Kanadčanko Robergejevo in Italijanko Barbierijevo, v dvoboju za uvrstitev v finale je izgubila proti Čehinji Pazoutovi, v boju za tretje mesto pa premagala Belgijko Jacquesovo. Na dobri poti, da osvoji eno izmed prvih treh mest, je bila tudi Lucija Polavder (nad 78 kg). Najprej je ugnala Poljakinjo Sadkowsko, zatem še Belgijko Veysovo in Italijanko Andolinovo, uvrstitev v finale pa ji je preprečila Bolgarka Bozhilova. Polavderjeva je zatem izgubila še dvoboj za tretje mesto proti Francozinji Bissenijevi. Nives Perc (do 48 kg) je v prvem dvoboju ugnala Avstrijko Schernthanerjevo, v drugem pa izgubila z Italijanko Magnolfijevo in izpadla. Petra Nareks (do 52 kg) je že v prvem krogu naletela na Belgijko Ilse Heylen, vodilno na evropski lestvici v tej kategoriji. Belgijka, ki je bila uspešnejša od naše judoistke že v Sofiji, je bila tudi tokrat boljša in Nareksova je izpadla.

Da naši judoisti po uspehih močno zaostajajo za judoistkami, je pokazala tekma v Budimpešti. Igor Trbovc (do 60 kg), Sašo Kirbiš (do 66 kg), Luka Vukovič (do 73 kg), Denis Rus in Boris Greif (oba do 81 kg), Grega Greif (do 90 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg) so izpadli po porazih v prvem krogu.