Raša Sraka uspešna na Poljskem

Avtor: STA
Datum: 14. 03. 2004
14.3.2004, 18:35

Varšava - Po kratkem premoru se je nadaljeval svetovni pokal v judu, dekleta so nastopala v Varšavi, fantje pa v Pragi.

Nov uspeh je doživel slovenski ženski judo, saj je bila Raša Sraka v kategoriji do 70 kilogramov druga, Lucija Polavder pa nad 78 kg peta.
Fantje v češki prestolnici niso bili ponovili uspeha deklet, saj je od desetih nastopajočih v soboto deveto mesto osvojil Sašo Jereb, en dvoboj je dobil tudi Denis Rus (do 81 kg), ki je tako kot ostali varovanci trenerja Filipa Leščaka, ki so svoje uvodne dvoboje izgubili, ostal brez uvrstitve, saj je v vsaki kategoriji nastopalo preko 45 tekmovalcev.

Po Petri Nareks, Raši Sraki in Luciji Polavder je Slovenija že v soboto dobila še četrto slovensko udeleženko olimpijskega turnirja v judu. Urška žolnir se je s končnim drugim mestom v kategoriji do 63 kilogramov na jakostni lestvici svoje kategorije spet prebila med prvih pet, torej na mesta, ki vodijo na letošnji olimpijski turnir v Atene. Nareksova je včeraj v kategoriji do 52 kilogramov končala na tretjem mestu. Sraka in Polavderjeva bosta tudi po svojih tokratnih uvrstitvah znotraj mest, ki vodijo na OI v Atene.
V sobotnem delu turnirja je v kategoriji do 73 kilogramov odmevnejšo uvrstitev od Slovencev dosegel Sašo Jereb, ki je bil deveti, s čimer se je bolj približal deveterici, ki vodi na OI. V Pragi so poleg Jereba nastopili še Sašo Kirbiš in Mark Faflja (do 66 kg), Luka Vukovič (do 73 kg), Boris Greif in Denis Rus (do 81 kg), Grega Greif in Jure žimic (do 90 kg), Damjan Petek (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).