Datum: 22. 03. 2004
V Rotterdamu in Rimu na tekmah za svetovni pokal v judu
Sašo Jereb tokrat že peti
Peta tudi Lucija Polavder, Petra Nareks sedma, vsi drugi neuspešni

Slovenska reprezentanca v judu je na sedmi tekmi za svetovni pokal - dekleta so nastopila v Rimu, fantje pa v Rotterdamu - osvojila dve peti in sedmo mesto. Največjo težo ima zagotovo dosežek Saše Jereba, ki je po devetem mestu pred tednom dni v Hamburgu tokrat osvojil peto in se spet znašel v krogu kandidatov za nastop na olimpijskih igrah v Atenah.

Sašo Jereb (do 73 kg) je v prvem krogu ugnal Kitajca žija, v drugem Avstrijca Lamprechta, v tretjem pa je klonil proti Izraelcu Razvozovu. V repasažu je po zmagah nad Američanom Reserjem in Madžarom Braunom v boju za tretje mesto izgubil z Belgijcem Sleckxom.

Lucija Polavder (nad 78 kg) je najprej ugnala Poljakinjo Koziolovo, zatem žpanko Samolinosovo, v tretjem krogu pa izgubila s Francozinjo Mondiere. V repasažu je ugnala Ukrajinko Prokofyevo in Belgijko Veysovo, v tekmi za tretje mesto pa izgubila s Turkinjo Kayo.

Manj od pričakovanj so dosegle druge naše judoistke. Petra Nareks (do 52 kg) se je po dveh zmagah in dveh porazih morala zadovoljiti s sedmim mestom. Nives Perc (do 48 kg) je izpadla po porazu proti Kitajki Gao, Regina Jernejc (do 63 kg) je v prvem dvoboju ugnala Tunizijko Ghliss, zatem pa izgubila proti Nizozemki Vriezema in izpadla, Urško žolnir (do 63 kg) pa je v uvodnem dvoboju izločila Nemka Malzahn. Raša Sraka (do 70 kg) ni nastopila. "Nareksova in žolnirjeva sta v krizi in krajši počitek pred sklepnimi pripravami na evropsko prvenstvo jima bo dobro del, Sraka pa ni nastopila iz taktičnih razlogov," nam je po telefonu povedal Marjan Fabjan, trener naših deklet.

Z izjemo Jereba so drugi naši judoisti v Rotterdamu zapustili bled vtis. Gregorja Broda (do 73 kg) je izločil Mrvaljević (SČG), Anžeta Miheliča (do 81 kg) Rus Savčiskin, Grego Greifa (do 90 kg) Nizozemec Pengel, Jureta žimica (do 90 kg) Mehičan Goldschmied, Aljaža Artača (do 100 kg) Kitajec Ji, Damjan Petek (do 100 kg) pa je v uvodnem dvoboju izgubil z Madžarom Palkovacsom, v repasažu pa še s žpancem Iuanom.