Slavje Srake za nastop v Atenah

Avtor: STA
Datum: 28. 03. 2004
28.3.2004, 19:51
Minsk/Tallinn - Sobota in nedelja sta bila rezervirana tudi za tekme svetovnega pokala v judu. Moški so se merili v Minsku, ženske pa v Tallinu, prav od tam pa prihajajo odlične vesti za slovenske ljubitelje juda.

V estonski prestolnici je namreč zmagala Raša Sraka in si s tem uspehom zagotovila nastop na olimpijskih igrah v Atenah, s petim mestom pa je uspeh dopolnil Sašo Jereb v Minsku.

V kategoriji do 70 kilogramov je bila Sraka v prvem krogu prosta, v drugem je ugnala Italijanko Erico Barberi, v tretjem Američanko Celito Schutz, v polfinalu Ukrajinko Marino Prišepo, v finalu pa z vzvodom, ki je pomenil konec dvoboja, še žpanko Cecilo Blanco.

Jereb je nastopil že v soboto v kategoriji do 73 kilogramov. S petim mestom je ponovil uspeh izpred tedna dni v Rotterdamu. Klonil je šele v polfinalu, ko je moral priznati premoč Fritschu po sumljivi sodniški odločitvi. V boju za tretje mesto je Jereb izgubil še proti Belorusu Larjukovu. Vseeno pa se je slovenski judoist na evropski lestvici spet prebil med devet najboljših, pot na OI pa bo odvisna od uspehov na naslednji tekmi svetovnega pokala, predvsem pa od evropskega prvenstva.

Manj sreče sta imela Urška žolnir (do 63 kg) in Klemen Ferjan (81 kg). žolnirjeva je po porazu v drugem krogu proti žpanki Alvarezovi ostala brez uvrstitve, Ferjan pa je po zmagah proti Madžaru Kallaiu in Poljaku Carwatskyju izgubil z Japoncem Nosejem in Američanom Coenom ter osvojil 12. mesto.