Dragšič mladinski evropski podprvak

Avtor: STA
Datum: 11. 09. 2004
Sofija - Slovenska mladinska judo reprezentanca je v Sofiji pričela z borbami na letošnjem mladinskem evropskem prvenstvu. Prvi je v kategoriji do 60 kg nastopil mladinec celjskega kluba Sankaku Rok Dragšič in osvojil srebrno kolajno.

V prvem krogu je Dragšič premagal Albanca Topjana z iponom, v drugem krogu Gruzijca Asumbanija z vazarijem, v tretjem pa Poljaka Buczaka prav tako z iponom.

V polfinalu je slovenski reprezentant z iponom ugnal še Rusa žčamila, v finalu pa je bil od slovenskega reprezentanta boljši le Nizozemec Mooren.

V bolgarski prestolnici na nastope konec tedna čakajo še Tina Kukec (nad 78 kg, Olimpija Krmelj), Marko Petrič (do 73 kg, Olimpija) in Denis Imamovič (do 81 kg, Ivo Reya).